گران تمام شدن حمایت از حزب الله برای خطیب سعودی | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اخبار سیاسی
: مسیر شما
سیاسی بین الملل گران تمام شدن حمایت از حزب الله برای خطیب سعودی

گران تمام شدن حمایت از حزب الله برای خطیب سعودی

بامداد – دادگاهی در عربستان، خطیب یکی از مساجد این کشور را به اتهام حمایت از جنبش حزب‌الله لبنان به ۱۳ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری العهد، دادگاهی در عربستان، خطیب یکی از مساجد این کشور را به اتهام حمایت از جنبش حزب‌الله لبنان، مخالفت با تروریستی قلمداد کردن این جنبش و مخالفت با نظام‌های کشورهای خلیج فارس به سیزده سال حبس محکوم کرد.

دادگاه کیفری ویژه در حکم اولیه خود با محکوم کردن این خطیب عربستانی به سیزده سال حبس، ادعا کرد که وی از خطبه‌های نماز جمعه برای اهدافی غیر از اهداف اصلی خطبه‌ها بهره برداری و در این خطبه‌ها از حزب‌الله -که عربستان بر اساس ادعاهای واهی، آن را یک گروه تروریستی می‌داند-‌ حمایت کرده است.

این خطیب عربستانی همچنین به انتقاد از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و کشورهای عربی که حزب‌الله را یک سازمان تروریستی قلمداد کرده‌اند و نیز دخالت در سیاست داخلی و خارجی عربستان و تحریک افکار عمومی علیه حکومت، متهم شده است.

دادگاه همچنین خطیب عربستانی را به نقض تعهدات خود مبنی بر خودداری از به کارگیری خطبه‌های جمعه برای تحریک علیه حکومت و دخالت در سیاست داخلی و خارجی و نیز انتشار خطبه‌ها در پایگاه اینترنتی وی موسوم به «مکتب الهدایه» متهم کرده است.

دادگاه همچنین تصمیم گرفت پایگاه موسوم به «مکتب الهدایه» را تعطیل کند.

همچنین بر اساس حکم دادگاه، این خطیب عربستانی پس از پایان دوره محکومیت خود، به مدت ۱۳ سال حق سفر به خارج از عربستان را ندارد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی