کپسول «دراگون» تجهیزات جدیدی را به ایستگاه فضایی می‌برد|بامداد
: مسیر شما
تیتر چهار کپسول «دراگون» تجهیزات جدیدی را به ایستگاه فضایی می‌برد

بامداد – اسپیس‌ایکس قصد دارد فردا(دوشنبه) با استفاده از موشک فالکون ۹، کپسول فضایی دراگون را از پایگاه فضایی کندی به فضا بفرستد.
کپسول فضایی “دراگون”(Dragon) در این پرتاب حدود سه تن تجهیزات، مواد مورد نیاز و مواد غذایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد.
محتویات کپسول دراگون عبارتند از: آب، غذا، پوشاک، لوازم شخصی، دانه‌های سبزیجات، شناساگر اشعه کیهانی، لوازم آزمایشگاهی برای تحقیقات در رابطه با بیماری پارکینسون و بیماری‌های ریه، تجهیزات فنی و تعمیراتی برای ایستگاه فضایی بین‌المللی و ۲۰ موش‌ آزمایشگاهی که برای بیش از ۲۵۰ برنامه تحقیقاتی و آزمایش علمی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
تست موتور و پیشران موشک “فالکون ۹″(Falcon 9) روز پنجشنبه در پایگاه فضایی “کندی”(Kennedy) واقع در کیپ کاناورال فلوریدا انجام شده است.
این پرتاب در ساعت ۲۱:۰۱ فردا شب به وقت تهران از سکوی پرتاب ۳۹ به فضا پرتاب خواهد شد و ناسا پرتاب آن را به صورت زنده در پایگاه اینترنتی و کانال‌های خود در شبکه‌های اجتماعی پوشش خواهد داد.
این دوازدهمین بار است که کپسول دراگون پس از عقد قرارداد بین “سازمان فضایی آمریکا”(ناسا) و “اسپیس ایکس”(SpaceX) در سال ۲۰۱۲ به فضا پرتاب می‌شود.
در صورتی که این پرتاب با هر مشکلی مواجه شود، زمان جایگزین برای آن، سه‌شنبه ساعت ۲۰:۰۰ به وقت تهران خواهد بود. براساس اعلام سازمان هواشناسی آمریکا شرایط جوی در زمان این پرتاب تا ۷۰ درصد مناسب خواهد بود.
بخش اول موشک‌های فالکون ۹ که از سوی اسپیس‌ایکس مورد استفاده قرار می‌گیرند، قابل بازیابی هستند و از ۱۸ ماه گذشته تا به حال ۱۳ موشک بازیابی شده‌اند که پنج موشک در خشکی و هشت موشک در دریا فرود آمده‌اند.
کپسول دراگون نیز قابلیت بازیابی دارد اما در این پرتاب از یک کپسول نو استفاده خواهد شد.

 

 

منبع: ایسنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی