کنفرانس خبری ترامپ رکورد شکست | سایت خبری تحلیلی بامداد | کنفرانس خبری ترامپ
: مسیر شما
سیاسی بین الملل کنفرانس خبری ترامپ رکورد شکست

بامدادکنفرانس خبری ترامپ رکورد شکست

اظهارات جنجالی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در نخستین نشست خبری وی پس از پیروزی در انتخابات، شبکه‌های اجتماعی را به جنب و جوش واداشت.

به نقل از رویترز؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در نخستین کنفرانس خبری پس از پیروزی در انتخابات، با انتقادهای تند خود از رسانه‌ها و دفاع از سیاست بهبود روابط با روسیه، چهارشنبه شب در توییتر توفان به پا کرد. این نشست خبری در لابی برج وی برگزار شد.
در یکی از لحظات جالب این کنفرانس، ترامپ به خبرنگار سی‌ان‌ان گفت «نمی‌گذارم پرسشی مطرح کنی!» سی‌ان‌ان سه‌شنبه گزارش داده بود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به ترامپ گفته‌اند روسیه درباره وی اطلاعاتی حساس و زیان‌آور در اختیار دارد.

ترامپ همچنین خطاب به این خبرنگار گفت: «شما (منبع) خبر دروغ هستید!» این جمله در توییتر بازتاب گسترده‌ای یافت. همچنین اظهار نظر ترامپ درباره این نکته که خبرنگاران، تنها افرادی هستند که مایلند جزئیات پرداخت‌های مالیاتی وی منتشر شود، در توییتر ۱۶۵ هزار پیام به همراه داشت.

در روسیه، هشتگ “#TrumpPressConference” در زمان برگزاری نشست خبری ترامپ و چندین ساعت پس از آن، در صدر موضوعات مطرح‌شده در توییتر قرار داشت. ترامپ در بخشی از این نشست خبری گفت: «نمی‌دانم بتوانم با ولادیمیر پوتین کنار بیایم. امیدوارم بتوانم.» این عبارات در روسیه، انتشار هزاران توییت را به همراه داشت.
کنفرانس خبری ترامپ رکورد شکست
این نشست خبری به مدت ۶۰ دقیقه و با حضور حدود ۲۵۰ خبرنگار برگزار شد. در این مدت، حدود ۸۰ هزار توییت با هشتگ “#TrumpPressConference” در نقاط مختلف جهان منتشر شد. بنا بر اعلام شرکت بازاریابی فناوری دیجیتال «ایموبی»، حس خوش‌بینی حاکم بر توییتر در زمان برگزاری این نشست خبری درباره ترامپ ۱۴ درصد، ۶۳ درصد خنثی و ۲۳ درصد منفی بود.

اظهارات ترامپ درباره ساخت دیوار در مرز مکزیک و پرداخت هزینه آن از سوی دولت آن کشور نیز در توییتر بازتاب یافت. ترامپ گفت برای آغاز ساخت دیوار، منتظر شروع مذاکرات با مکزیک نمی‌ماند. وی افزود: «مکزیک … به شکلی هزینه آن را به ما پرداخت خواهد کرد.»
پاسخ «ویسنته فاکس»، رئیس‌جمهور اسبق مکزیک هم به اظهارات ترامپ جالب بود. وی با انتشار یک توییت نوشت: «نه امروز، نه فردا و نه هیچ زمان دیگری مکزیک هزینه این دیوار احمقانه را پرداخت خواهد کرد.»

العالم


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی