کشف عامل حیاتی در ترکیب 3عنصر برای ایجاد حیات اولیه | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | علم و فناوری
: مسیر شما
علم و فناوری کشف عامل حیاتی در ترکیب ۳عنصر برای ایجاد حیات اولیه

کشف عامل حیاتی در ترکیب ۳عنصر برای ایجاد حیات اولیه

بامداد| گروهی از محققان موسسه تحقیقاتی اسکریپس در کالیفرنیا ماده ای کشف کرده اند که عاملی حیاتی در ترکیب سه عنصر اصلی حیات اولیه در زمین بوده است. به عبارت دیگر این ترکیب در ایجاد حیات اولیه نقش داشته است.
مطالعات پیشین نشان داده بود عکس العمل شیمیایی به نام فسفوریلاسیون نقشی حیاتی در ترکیب نوکلئوتیدها. آمینواسیدها و لیپیدها (عناصر اصلی تشکیل دهنده حیات) دارد.

اکنون محققان ماده شیمیایی diamidophoaphate(DAP) را کشف کرده اند. طبق این تحقیق ماده مذکور به ایجاد فرایند فسفریلاسیون منجر می شود که در نهایت ساختارهای اولیه ژن ها، پروتئین ها و غشای سلولی را می سازند.

در گذشته محققان دیگر معتقد بودند واکنش شیمیایی مربوط به هر طبقه از مولکول ها نیازمند ترکیب های فسفریلاسیون متفاوت در محیطی متفاوت است. اما کشف DAP نیاز به ترکیبات و محیط های مختلف برای انجام واکنش های شیمیایی را از بین می برد.
محقق ارشد این تحقیق می گوید: با کمک DAP هر ماده ساده ای به یک ترکیب پیچیده تر تبدیل می شود. با کمک این ماده می توان سه طبقه از بیوپلیمرهای هر محیط را تولید کرد.
حتی این ماده حتی به تولید ساختار اولیه مواد ژنتیکی در آب با دماهای مختلفی کمک می کند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی