کرواسی حریف فرانسه در فینال شد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | ورزشی
: مسیر شما
تیتر یک کرواسی حریف فرانسه در فینال شد

کرواسی حریف فرانسه در فینال شد

بامداد| تقابل تیم‌های انگلیس و کرواسی در مرحله نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در وقت‌های اضافه با برتری شاگردان زلاتکو دالیچ به پایان رسید.

در دومین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و کرواسی از ساعت ۲۲:۳۰ چهارشنبه شب در حضور ۷۸ هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند. این بازی که با قضاوت جونیت چاکر ترکیه‌ای در ورزشگاه لوژنیکی برگزار شد، در پایان وقت‌های قانونی به تساوی یک بر یک انجامید تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.
در وقت‌های اضافه این تیم کرواسی بود که موفق شد با گل دقیقه ۱۰۸ ماریو مانژوکیچ بازی را با نتیجه ۲ بر یک به سود خود به پایان ببرد. در جریان ۹۰ دقیقه بازی هم کایرن ترییپه در دقیقه ۵ برای سه‌شیرها و ایوان پریشیچ در دقیقه ۶۸ برای کرواسی گلزنی کرده بودند.
بازی کرواسی در دو بازی پیشین خود در این تورنمنت مقابل دانمارک و روسیه به ترتیب در مراحل یک‌هشتم و یک‌چهارم نهایی به وقت‌های اضافه کشیده شده بود. این اولین بازی جام بیست‌ویکم بود که برنده آن در جریان ۱۲۰ دقیقه مشخص شد.
به این ترتیب کرواسی که در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه موفق شده بودند تا مرحله نیمه‌نهایی برسد، برای اولین بار به فینال این تورنمنت معتبر رسید و یکشنبه هفته آینده باید در دیدار نهایی به مصاف فرانسه برود. انگلیس هم که به امید شکستن طلسم ۵۲ ساله در نرسیدن به فینال جام جهانی پا به این بازی گذاشته بود، در نهایت ناکام ماند و باید روز شنبه ۲۳ تیر دیدار رده‌بندی را با بلژیک برگزار کند.
ماریو مانژوکیچ و آنته ربیچ از کرواسی و کایل واکر از انگلیس در این دیدار از جونیت چاکر کارت زرد دریافت کردند.

منبع: تسنیم