چگونه با وجود تفاوت ها با دیگران مُدارا کنیم؟|بامداد
: مسیر شما
تیتر چهار چگونه با وجود تفاوت ها با دیگران مُدارا کنیم؟

بامداد –  مدارا کردن با دیگران چه معنایی دارد؟به گزارش «تابناک با تو»؛ قرار بر این بوده و هست با ازدواج کردن هم خودمان رشد کنیم و هم طرف مقابل‌مان! اما رسیدن به این رشد و پیشرفتی که مد نظر خداست الکی نیست و راه‌ و رسم خودش را دارد. مثلا باید اهل سازش و مدارا باشید.
چند بار توی طول عمرتان از خودتان سازش نشان دادید؟ چند بار سعی کردید مدارا کنید؟ اصلا می‌دانید مدارا کردن یعنی چه و چرا باید مدارا کردن را یاد بگیرید؟ یا مدارا کردن چه اثراتی در زندگی شما دارد؟ فرقی نمی‌کند که مجرد باشید یا متاهل، باید دارد؛ مخصوصا در دوره و زمانه الان مدارا کردن باید دارد.
این‌که بتوانید با دیگری (حالا می‌خواهد برادرتان باشد یا مادرتان، انشاءا… در آینده‌ای نه چندان دور همسرتان باشد یا مادرهمسرتان) مدارا کنید یعنی:

۱. از رفتار نا به جای او بتوانید چشم پوشی کنید.
۲. بتوانید خودتان را در برابر رفتارهای ناپسندش به نفهمیدن و ندیدن و نشنیدن بزنید.
۳. در برابر خشم و عصبانیت او نرمی نشان دهید و بردباری کنید. یعنی باری را که به خاطر خشمش به شما متحمل می‌شود با خودتان حمل کنید و خم به ابرو نیاورید.
۴. در برابر تندگویی‌ها و گاها توهین‌های او زبان‌تان را به نرمی بچرخانید و نرم برخورد کنید.
۵. با رفتارتان به طرف مقابل امنیت و آرامش منتقل کنید، حتی اگر او درونش سرشار از خشم و کینه باشد و بخواهد شما را عصبی و ناراحت کند.
۶. تفاوت‌ها را بپذیرید و از مخاطب‌تان در سطح خودش انتظار داشته باشید.
۷. از نقاط ضعف طرف مقابل پتکی نسازید که لازم باشد دائما به سرش بکوبید.
۸. با نقاط ضعف طرف مقابل جریان‌سازی نکنید و آبروی او را نریزید.

خلاصه کلام اینکه در عرف حاضر مدارا کردن مخصوصا در روابط اجتماعی و خانوادگی یعنی آبروداری کردن البته نه به هر قیمتی! یعنی برای آبروداری هم شاخص داریم و شاخص هم حق است. مدارا کردن تا جایی لازم است که حق پایمال نشود.

مدارا کردن چه فایده‌ای دارد؟
پیش خدا جایگاه ویژه‌ای می‌گیرید. شما را محبوب القلوب می‌کند و لایک‌خورتان بالا می‌رود؛ البته نه در شبکه‌های اجتماعی بلکه در قلب آدم‌ها! و در آینده‌ محبوب دل همسرتان می‌شوید.
روابط اجتماعی‌تان عالی می‌شود و خیلی از مشکلات احتمالی‌تان با خانواده همسر آینده مرتفع می‌شود.

خدا را چه دیده‌اید، شاید همسری چموش نصیب‌تان شد، مدارای شما او را هم رام می‌کند.
خوشبختی و آرامش‌تان در آینده تضمینی است.

منبع : تابناک با تو


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی