پیونگ‌یانگ خواستار روابط بهتر با واشنگتن است | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل پیونگ‌یانگ خواستار روابط بهتر با واشنگتن است

پیونگ‌یانگ خواستار روابط بهتر با واشنگتن است

بامداد\ یک مقام سابق کره شمالی در سخنانی عجیب گفت این کشور خواستار مذاکره با آمریکا و بهبود روابط پیونگ‌یانگ با واشنگتن است.

به گزارش ایندیپندنت، «ری جونگ هو»، یک مقام سابق کره شمالی، اعلام کرد این کشور خواهان روابط بهتر با آمریکاست. در حال حاضر پیونگ یانگ آمریکا را با آزمایش موشکی تهدید کرده است؛ اما در واقع خواهان روابط بهتر با آمریکا است.

وی همچنین مدعی شد: تحریم های کاخ سفید علیه کره شمالی بسیار زیاد هستند. کره شمالی تاکنون با چنین تحریم هایی مواجه نشده است. به نظر من این کشور با وجود چنین تحریم هایی بیش از یک سال دوام نخواهد آورد.

ری جونگ هو همچنین افزود: افزایش فعالیت های هسته ای کره شمالی و جنگ لفظی کیم جونگ اون و دونالد ترامپ برای این است که آمریکا به یک مذاکره دیپلماتیک با کره شمالی راضی شود که در آن کره جنوبی حضور نداشته باشد.

«ری جونگ هو» به عنوان رئیس شرکت بازرگانی دائونگ در کره شمالی خدمت کرده است که به طور مستقیم تحت کنترل خانواده کیم جونگ اون است.

تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی به دنبال آزمایش های موشکی پیونگ یانگ و لفاظی ها و تهدیدهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تشدید شده است. دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرده بود اگر آمریکا مجبور باشد از خود و متحدانش دفاع کند چاره ای جز نابودی کامل کره شمالی ندارد. ترامپ همچنین بارها از کیم جونگ اون با عنوان «مرد موشکی» اشاره کرده است.

این درحالیست که لفاظی های ترامپ، انتقاد مقامات زیادی در آمریکا را به دنبال داشته است. به عنوان مثال هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا، این لفاظی های ترامپ علیه کیم جونگ اون را بی فایده خوانده است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی