پیش بینی عارف در سال۹۸ ائتلافی در کار نخواهد بود | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی ایران
: مسیر شما
سیاسی ایران پیش بینی عارف در سال۹۸ ائتلافی در کار نخواهد بود

پیش بینی عارف در سال۹۸ ائتلافی در کار نخواهد بود

بامداد\ رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی من این است که در سال ۹۸ ائتلافی در کار نخواهد بود. محمد رضا عارف در گفت و گو با شفقنا در پاسخ به سوالی درباره احتمال تکرار ائتلاف با حامیان دولت در انتخابات آتی مجلس و ریاست جمهوری، اظهار کرد: درباره این که وارد ائتلاف شویم یا نه اصولا گروه‌های سیاسی در شرایط خاص زمانی تصمیم گیری می‌کنند و ائتلاف هم لزوما با گروه‌های هم سو نیست حتی شما با رقیب خود بر سر مسائل خاص می‌توانید ائتلاف کنید. وی با اشاره به انتخابات ۹۸ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش بینی من این است که ما در انتخابات سال ۹۸ هم با پرچم اصلاح طلبانه وارد می شویم یعنی ائتلاف نمی کنیم؛ به اندازه کافی هم نیرو داریم و با تعاملی که با شورای نگهبان داریم و با تغییر نگرشی که در برخی از نهادهای حاکمیتی راجع به جریان اصلاحات به وجود آمده است ان شاء ا… به این نتیجه برسیم که تایید صلاحیت‌ها روند عادی و قانونی را طی کند. رئیس فراکسیون امید مجلس تأکید کرد: پیش بینی من این است که سال ۹۸ ائتلافی در کار نخواهد بود ولی در عین حال شورا باید تشکیل شود و درباره این مسئله تصمیم گیری کند.
در سال ۹۶ لیست ائتلافی نبستیم
عارف در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات اخیر شوراها تصریح کرد: ما در جمع بندی که از عملکرد سال ۹۴ داشتیم، در سال ۹۶ لیست ائتلافی نبستیم و لیست شوراها، لیست اصلاحات بود البته در چند شهر بنا بر این بود که با اصولگرایان ائتلاف کنیم و آن ها در نهایت قبول نکردند پس مستقل وارد انتخابات شدیم که پیروز هم شدیم. وی در این باره تأکید کرد: لیست اصلاح طلبانه بود و راحت‌تر می‌توانیم در خصوص عملکرد خودمان پاسخگوی مردم باشیم.
انحصار مساجد و مکان های ارزشی توسط یک جریان سیاسی به صلاح نیست
محمدرضا عارف در ادامه با رد موضوع ضعف ارتباط اصلاح طلبان با علما، گفت: ما اصلاح طلبان، جریان اصیل انقلاب و پشت سر مرجع عالی قدر یعنی امام خمینی(ره) که انقلاب را رهبری می‌کردند، بودیم. وی افزود: خود من با همه مراجع ارتباط نزدیکی دارم و به همان اندازه‌ای که با آیت ا… موسوی اردبیلی ارتباط داشتم با مرحوم آیت ا… مهدوی کنی هم ارتباط داشتم. رئیس فراکسیون امید ادامه داد: گاهی این سوال مطرح می‌شد که چرا سخنرانی شما در آمفی تئاتر و تالارهای خارج از مسجد برگزار می‌شود! خب یا امام جماعت مسجد محدودیتی داشت یا راه نمی‌دادند و سخنران اصلاح طلب مجبور بود در سالن خارج از مسجد یا آمفی تئاتر سخنرانی کند و ان شاءا… این مسائل حل شده باشد. رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تأکید کرد: انحصار مساجد و مکان های ارزشی توسط یک جریان سیاسی به صلاح نیست و در درازمدت آسیب‌های جدی به باورهای دینی مردم می‌زند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی