پیشنهاد هسته‌ای جدید ترامپ برای مقابله با تهدید کره شمالی |پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اخبار سیاسی
: مسیر شما
تیتر سه پیشنهاد هسته‌ای جدید ترامپ برای مقابله با تهدید کره شمالی

پیشنهاد هسته‌ای جدید ترامپ برای مقابله با تهدید کره شمالی

بامداد – دولت ترامپ ممکن است به زودی پیشنهاد یک برنامه جدید تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی را به منظور مقابله با آنچه تهدید هسته‌ای کشورهایی مانند ایران و کره شمالی خوانده، ارائه دهد.

به گزارش نیویورک پست، این طرح دقیقا عکس سیاست دولت اوباما مبنی بر ممنوعیت استفاده از تسلیحات جدید هسته‌ای بوده و منتقدان بر این باورند که می‌تواند امکان استفاده از آنها را افزایش دهد.

زرادخانه قدیمی هسته‌ای آمریکا شامل ۶۸۰۰ سلاح شامل ۲۸۰۰ کلاهک هسته‌ای ازکار افتاده است که قرار است منهدم شوند. این درحالی است که طبق برآورد انجمن کنترل تسلیحاتی کره شمالی تنها دارای ۱۰ سلاح هسته‌ای است.

تسلیحات هسته‌ای مدرن و کوچکتر خسارت کمتری به نسبت کلاهک‌های راهبردی حرارتی که تقریبا تمام زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا را شامل می‌شود، به همراه دارد و به وزارت دفاع آمریکا این فرصت را می‌دهد تا در موارد بیشتری از این تسلیحات استفاده کنند.

به گزارش پولیتیکو به نقل از منابع دولت آمریکا که نخواستند نامشان فاش شود این پیشنهاد پس از دستور ترامپ برای ارزیابی مجدد نیازهای هسته‌ای آمریکا مطرح شد.

اما هرنوع افزایش در تعداد تسلیحات هسته‌ای آمریکا باعث درگیری شدیدی در کنگره خواهد شد. این درحالی است که کنگره مسئول تایید هزینه این طرح به شمار می‌رود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی