پیدا شدن گورجمعی با 72پیکر از نیروهای امنیتی در موصل | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل پیدا شدن گورجمعی با ۷۲پیکر از نیروهای امنیتی در موصل

پیدا شدن گورجمعی با ۷۲پیکر از نیروهای امنیتی در موصل

بامداد| سخنگوی فرماندهی عملیات استان نینوی در شمال عراق از یافتن یک گور جمعی با ۷۲ پیکر از نیروهای امنیتی در موصل خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «i24»، وی اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق، یک گور جمعی شامل ۷۲ پیکر را که به دست تکفیری‌های داعش در یکی از باغهای ناحیه «الرشیدیه» در شمال موصل اعدام شده بودند، پیدا کرده است که همگی از نیروهای امنیتی محلی هستند.

وی افزود: نیروهای امنیتی، این پیکرها را به پزشکی قانونی انتقال داده‌اند تا آزمایشهای لازم برای تشخیص هویت آنها و تطبیق آن با کارتهای همراهشان، انجام شود.

نیروهای عراقی در مارس سال گذشته کنترل شهر موصل را به دست گرفتند و تکفیری‌ها را از این شهر به عقب راندند و تاکنون چندین گور جمعی در این شهر یافته‌اند.بزرگترین گور جمعی پیدا شده در موصل مربوط به مهرماه پیش است که تیم‌های ویژه تفحص عراقی، دو گور جمعی شامل پیکر ۵۰۰ تن از زندانیان زندان «بادوش» بود که سه سال پیش در هنگام اشغال شهر موصل، از سوی داعش از زندان خارج شدند و شیعیان پس از جدا شدن از اهل تسنن، به ضرب گلوله در چند کیلومتری بادوش، در صحرا، اعدام شدند. در یکی از این گورهای جمعی یافته شده، پیکر ۳۰ تن و در دیگری ۴۷۰ نفر دفن شده بود.

منبع: فارس


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی