پیام یک حضور | بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | هاشمی رفسنجانی | آیت الله هاشمی رفسنجانی
: مسیر شما
یادداشت پیام یک حضور

بامداد – « پیام یک حضور » عنوان سرمقاله روزنامه فرهیختگان است که می‌توانید در ادامه بخوانید:

قُلِ اللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِیَدِکَ الْخَیْرُ إِنَّکَ عَلی‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ(۲۹-آلعمران)
به گزارش بامداد به نقل از فرهیختگان، دیروز مراسم تشییع پیکر آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی برگزار شد. پیکر هاشمی رفسنجانی پس از عمری مجاهده و تلاش در مجاورت استاد و مرادش-امام راحل- آرام گرفت. اگر به تاریخ چهار دهه اخیر ایران نگاهی بیفکنیم کمتر چهره‌ای را می‌یابیم که به اندازه هاشمی‌رفسنجانی مورد حملات، بدگویی‌ها، تهمت‌ها و انتقادات قرار گرفته باشد. پیام یک حضور را بررسی می کنیم.

چهره‌ای که به سبب جایگاه موثرش هم در میان برخی خودی‌ها مورد حسد بود و هم در میان دشمنان انقلاب به عنوان چهره‌ای شناخته می‌شد که ضربه به هاشمی رفسنجانی در حکم آسیب رسیدن به نظام نوپای جمهوری‌اسلامی ارزیابی می‌شد. با این تحلیل احتمالا نه آیت‌الله و نه حتی همراهانش انتظار نداشتند که بسیاری از شهروندان که در چهاردهه اخیر همواره در معرض بمباران خبری علیه هاشمی رفسنجانی قرار داشته‌اند، بتوانند در میان حجم گسترده افترا، سره را از ناسره تشخیص دهند و قضاوتی مطابق با واقعیت از آیت الله هاشمی داشته باشند.

پیام یک حضور

چهره‌ای که به سبب حضور تاثیرگذار در ایام حیات جمهوری اسلامی ایران نقشی پررنگ در ترسیم تابلوی زندگی یک‌یک شهروندان این مرزپرگهر ایفا کرده‌است. نوع حمله به آیت‌ الله‌ هاشمی‌ رفسنجانی نیز در این مدت تغییرات زیادی داشت. اگر در دهه نخست حیات جمهوری‌اسلامی اکثر تهمت‌ها و حملات از سوی رسانه‌های بیگانه یا متعلق به گروه‌های ضد انقلاب رخ می‌داد، متاسفانه در یک دهه اخیر در کنار تداوم حملات رسانه‌های ضدنظام به اکبر هاشمی رفسنجانی برخی از رسانه‌هایی که به صور گوناگون از بودجه عمومی کشور ارتزاق می‌کنند نیز به صف تهمت‌زنندگان به این چهره نظام افزوده شدند. پیام یک حضور را ادامه می دهیم.

این مساله برخی از دلسوزان را نگران کرده‌بود که مبادا نسل جوان این کشور که انقلاب و جنگ را تنها در خاطرات پدران ومادران خود، کتاب‌های تاریخ مدرسه و فیلم‌های سینمایی درک کرده‌اند، تصویری خلاف واقع از رفسنجانی و سایر سابقون نظام و انقلاب در ذهن ترسیم کنند. با این حال وداع باشکوه ملت با آیت‌الله این نگرانی‌ها را مرتفع کرد. حضور میلیونی شهروندان قدرشناس در مراسم وداع با آیت‌ الله مصداق آیه شریفه‌ای بود که صدر این نوشتار مزین به آن شده‌است. چه صدا و سیما و سایر رسانه‌ها تصاویر انبوه ملت عزادار را پخش کند و چه تلاش کند این عزت کمتر دیده شود. چه یک دهه او به بهانه و بی‌بهانه در برنامه‌های مختلف رسانه‌ای که قرار است ملی باشد، دیده نشود و چه در دوره ای که برای خالی نبودن عریضه، گفت‌وگوهای مفصل هاشمی رفسنجانی مجددا از تلویزیون پخش شود، همگی نشان از آن دارد که عزت خدایی است و نمی‌توان با شعبده تصویر و یاری سخنرانان غیرمنصف برای همیشه قضاوت تاریخی شهروندان درباره چهره‌های تاریخ‌ساز را منحرف کرد. در پایان باید گفت دیروز حدود سه میلیون علاقه‌مند به مرحوم هاشمی رفسنجانی به صورت عملی آیه ۲۹ سوره آل‌عمران را تلاوت کردند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی