- بامداد - http://bamdad.net -

پایان رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی/ مسی و رونالدو مسافر روسیه شدند

پایان رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی/ مسی و رونالدو مسافر روسیه شدند

بامداد [1]\ سه‌شنبه شب و بامداد چهارشنبه درحالی فوتبال در قاره‌های اروپا و آمریکا یکی از هیجان‌انگیزترین و در عین حال دلهره‌آورترین ساعات خود را سپری کرد که در نهایت با پایانی خوش برای دوستداران مسی و رونالدو [1] همراه بود.

مسی و رونالدو که با تیم‌های خود کار صعودشان به اما و اگر دیدارهای نهایی مقدماتی جام‌جهانی روسیه رسیده بود پایان دراماتیکی را برای طرفدارانشان رقم زدند.
در قاره سبز، رونالدو به همراه پرتغال صعود مستقیمی به جام‌جهانی داشت و در قاره آمریکای‌جنوبی و در یکی از دلهره‌آورترین دیدارهای مقدماتی جام‌جهانی، مسی با هت‌تریک مقابل اکوادور شب رویایی را برای آلبی‌سلسته رقم زد.

قاره اروپا
در پایان بازی‌های سه‌شنبه شب، ۹ تیم به صورت مستقیم راهی جام‌جهانی شدند و ۸ تیم هم به عنوان بهترین تیم‌های دوم گروه‌ها، راهی پلی‌آف شدند.
فرانسه، پرتغال، آلمان، صربستان، لهستان، انگلیس، اسپانیا، بلژیک و ایسلند با قرارگرفتن در صدر گروه خود، جواز صعود مستقیم را به جام‌جهانی روسیه کسب کردند.
تیم های سوئیس، کرواسی، ایتالیا، دانمارک، سوئد، ایرلندشمالی، یونان و جمهوری ایرلند هم به عنوان بهترین تیم‌های دوم، به مرحله پلی‌آف رفتند. اسلواکی اگرچه در گروه خود دوم شد ولی با ۱۸ امتیاز، در رده آخر تیم‌های رنکینگ دوم قرار گرفت و از صعود به پلی‌آف باز ماند.
قرعه کشی پلی‌آف ۲۵ مهر انجام می‌شود، بازی‌های دور رفت، ۱۸ تا ۲۰ آبان ماه و بازی‌های دور برگشت ۲۱ تا ۲۳ آبان انجام می‌شود.

قاره آمریکای‌جنوبی
در مهم‌ترین بازی بامداد چهارشنبه، آرژانتین که در خطر حذف قرار داشت با هت‌تریک لیونل مسی، فوق‌ستاره‌اش در زمین اکوادور بدون شانس صعود ۳ بریک پیروز شد و به لطف نتایج سایر تیم‌ها به جام‌جهانی راه یافت.
در پایان دور انتخابی این قاره، برزیل ۴۱ امتیازی همراه اروگوئه ۳۱، آرژانتین ۲۸ و کلمبیای ۲۷ امتیازی به جام‌جهانی صعود کرد و پروی ۲۶ امتیازی به عنوان تیم پنجم راهی بازی پلی‌آف مقابل نیوزیلند نماینده اقیانوسیه شد.

قاره آمریکای‌شمالی
تکلیف صعود تیم‌های منطقه آمریکای شمالی با جشن صعود پاناما، حذف عجیب آمریکا و حضور هندوراس در پلی‌آف مشخص شد. در پایان رقابت‌های تک گروه ۶ تیمی، مکزیک ۲۱ امتیازی همراه کاستاریکا ۱۶ و پانامای ۱۳ امتیازی به جام‌جهانی راه یافت و هندوراس ۱۳ امتیازی به عنوان تیم چهارم رقیب استرالیا، نماینده آسیا در پلی‌آف شد.
از این گروه آمریکا پس از ۷ دوره حضور متوالی، به ترینیداد ته‌جدولی باخت و از راهیابی به جام‌جهانی روسیه باز ماند.