ورود دولت کامبوج به خاک آلمان ممنوع شد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل ورود دولت کامبوج به خاک آلمان ممنوع شد

ورود دولت کامبوج به خاک آلمان ممنوع شد

بامداد| دولت آلمان اعلام کرد که در پی اقدامات حزب حاکم کامبوج علیه مخالفان دولت این کشور، روادید ویژه اعضای دولت از جمله نخست وزیر را برای سفر شخصی به خاک آلمان، لغو کرده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی آسیا، لغو روادید آخرین اقدامی است که علیه دولت «هون سن» نخست وزیر کامبوج ، از سوی دولت‌های غربی و در پی انحلال حزب مخالف دولت «نجات ملی کامبوج» (CNRP)، صورت گرفته است.
حزب «نجات ملی کامبوج» به درخواست حزب حاکم و به اتهام تلاش برای سرنگونی دولت، در آستانه انتخابات سراسری در ژوئیه ۲۰۱۸ (تیر ۹۷) منحل شده است.
گروه‌های مدنی می‌گویند که «هون سن» و متحدانش سرکوب مخالفین را در آستانه انتخابات تشدید کرده اند.
آن‌ها همچنین دولت را به سوء استفاده از قدرت، دخالت در نظام قضایی کشور و سرکوب رسانه‌های مستقل متهم کرده اند.
اتحادیه اروپا در ماه دسامبر (آذر ۹۶) اعلام کرده بود که کمک‌های نقدی برای برگزاری انتخابات سراسری سال ۲۰۱۸ کامبوج را لغو کرده است چرا که با غیبت حزب اصلی مخالف دولت، انتخابات مشروع نخواهد بود.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان در خصوص لغو روادید برای دولتمردان کامبوج اظهار داشت: وزارت خارجه آلمان تعلیق روادید ویژه برای اعضای دولت کامبوج، از جمله نخست وزیر و خانواده اش، مقامات ارشد نظامی و رئیس قوه قضاییه این کشور را تأیید می‌کنید.
وی همچنین اعلام کرد که وزارت خارجه آلمان در حال رایزنی با دیگر کشورهای اروپایی است تا اقدامات مشابهی را علیه دولت کامبوج انجام دهند که سرکوب رسانه‌ها، سازمان‌های غیر دولتی و حزب سیاسی مخالف را در کارنامه دارد.
«کیم سوخا» رهبر حزب «نجات ملی کامبوج» سال گذشته به اتهام تلاش برای سرنگونی دولت کامبوج با کمک ایالات متحده آمریکا دستگیر شد.
«سوک آیسن» سخنگوی دولت کامبوج در واکنش به اقدام لغو روادید از سوی دولت آلمان، اظهار داشت که دولت این کشور هنوز پیام رسمی‌ای از سوی دولت آلمان دریافت نکرده است.

وی بیان داشت که به نظرش این مسئله چندان مهم نیست و در آخر افزود: اگر به آلمان نتوانیم برویم، نخواهیم مرد.»
«هون سن» نخست وزیر کامبوج، ۳۲ سال پیش و در سن ۳۳ سالگی به قدرت رسیده است و اعلام داشته که می‌خواهد ۱۰ سال دیگر در قدرت بماند.