ورق بازار طلا و ارز برگشت | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اقتصادی
: مسیر شما
اقتصادی ورق بازار طلا و ارز برگشت

ورق بازار طلا و ارز برگشت

بامداد| بازار طلا و ارز که در دو روز گذشته به طرز عجیب و غریبی ساز گرانی کوک کرده بود، به یکباره تغییر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران؛ سکه امامی (تا لحظه تنظیم این خبر) با ریزش ۱۲۳ هزار تومانی به ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسید.این در حالیست که سایر انواع سکه روند متفاوتی در پیش گرفتند بطوریکه سکه بهار آزادی با رشد ۵۰ هزار تومانی، نیم سکه با افزایش ۲۰ هزار تومانی و ربع سکه با رشد ۱۰ هزار تومانی به ترتیب ۴ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان، ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت خوردند. سکه گرمی هم بر رقم ۶۶۰ هزار تومان پافشاری کرد.
در همین حال طلای ۱۸ عیار هم که در چند روز گذشته یکه تاز بازار بود و هر لحظه رکوردهای تازه به ثبت می رساند، در بازار امروز با اُفت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومانی تا قیمت ۴۳۹ هزار و ۵۷۰ تومان عقب نشینی کرد.
بازار ارز نیز همچون طلا و سکه امامی روند نزولی داشت بطوریکه دلار آمریکا با افت ۳۳۱ تومانی، ۱۵ هزار و ۶۶۹ تومان برگشت و یورو هم با کاهش ۳۹۳ تومانی به ۱۸ هزار و ۳۷۶ تومان رسید.

غوغای دوباره بورس با کانال شکنی‌های تازه
بازار بورس هم دوباره خوش درخشید. شاخص کل بورس تهران که از ابتدای هفته جاری در مسیر رشد پرشتابی حرکت کرده است، امروز نیز با کانال شکنی‌های پی در پی ۵۹۹۳ واحد صعود کرد و برای اولین بار در تاریخ بورس به رقم ۱۷۴ هزار و ۶۱۸ واحدی رسید.
در بازار امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تاثیر را روی شاخص کل داشتند. حجم معاملات به ۴٫۹ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات بورس رقم ۱۷۱۱ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. آیفکس نیز با رشد ۶۳ واحدی روبه‌رو شده و با گذر از تراز ۲۰۰۰ واحدی، رکورد تاریخی زد.

منبع: آخرین خبر