واکنش تند برانکو به اظهارات کی‌روش | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | ورزشی
: مسیر شما
تیتر یک واکنش تند برانکو به اظهارات کی‌روش

واکنش تند برانکو به اظهارات کی‌روش

بامداد| کارلوس کی روش یک بار دیگر به لیگ داخلی ایران انتقاد وارد کرد و در نشست خبری بعد از بازی با الجزایر تاکید کرد اگر بازیکنان لیگ داخلی تا جام جهانی تمرینات با کیفیتی انجام ندهند، ما شانسی نخواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به نظر می رسد در گروهی که قرار گرفته نگرانی هایی دارد یک بار دیگر نشان داد چاره کار در اختیار گرفتن بازیکنان ملی پوش لیگ داخلی ایران است. او در دو بازی دوستانه تیم ملی مقابل تونس و الجزایر که با یک شکست و یک پیروزی همراه بود به این نتیجه رسید که به هیچ عنوان بازیکنان داخلی ایران برای حضور در جام جهانی آماده نیستند و خواستار در اختیارگرفتن آنها تا جام جهانی شد: بازیکنان داخلی ما به برنامه‌ آماده‌سازی ویژه‌ای در چهل روز آینده نیاز دارند تا به این سطح برسند. این دو بازی به روشنی نشان داد که ما از آنچه برای جام جهانی می‌خواهیم، دور هستیم. افرادی هستند که حرفی که من می‌زنم را دوست ندارند اما این وظیفه من است که این را بگویم و هشدار لازم را بدهم. اکنون تصمیم با ما نیست. تصمیم با کسانی است که فوتبال ایران را مدیریت می‌کنند. تصمیم با ریاست محترم فدراسیون آقای تاج، روسای باشگاه‌ها و وزیر محترم وزارت ورزش است. ما به تمرینات ویژه‌ای برای بازیکنان داخلی‌مان نیاز داریم.
او در این نشست خبری کنایه‌ای هم به خط دفاعی پرسپولیس زد. اشاره او به بازیکنی بود که در السد قطر بازی می‌کند و هم‌گروه با تیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیاست: مهاجم مرکزی تیم الجزایر به راحتی به پرسپولیس سه گل زد. او می‌تواند در تمام صحنه‌های تک به تک پیروز شود چون قدرتمند و قوی است.
کی‌روش فوتبال ایران را در دو راهی بزرگی قرار می‌دهد: اکنون چه چیزی برای ایران اهمیت دارد؟ لیگ داخلی یا جام جهانی؟ این وظیفه من است که توجه‌ها را جلب کنم و بگویم که این یا همه چیز است یا هیچ چیز. من باید صادق باشم و این حرف را بزنم.
او معتقد است تیم ملی می تواند برای جام جهانی آماده شود، به شرط این که از حالا تا جام جهانی تمام ملی پوشان لیگ داخلی در اختیارش باشند: ما می‌توانیم اما باید برای آن آماده شویم. بازیکنان ما می‌توانند مقابل رونالدو ۱۰ بار بپرند؟ نه خیر تا این حد این شانس را ندارند! ما به اینجا آمدیم تا ببریم یا بیاموزیم و ما اکنون یاد گرفتیم که نیاز به کار داریم.
کی روش برای تکمیل خواسته خود به بازیکنان عربستان اشاره می کند: عربستان تصمیمش را گرفته است؛ بازیکنان این تیم در اردو حضور دارند و برای باشگاه‌هایشان بازی نمی‌کنند.
سپس بار دیگر برانکو در واکنش به اظهارات کارلوس کی روش مبنی بر‌آماده نبودن بازیکنان داخلی و اینکه خواستار حضور‌ آنها در تمرینات تیم ملی به مدت ۴۰ روز بوده است، گفت: کی‌روش از کجا می‌داند بازیکنان آماده نیستند؟ مگر چند بازی آنها را دیده که بازیکنان داخلی را ناتوان دیده و اعلام کرده آماده نیستند. اگر درست متوجه شده باشم باید از بازی فردا ملی‌پوشان را در اختیار تیم ملی قرار بدهیم اما قراردادم طوری است که تنها ۳۰ روز می توانم به مرخصی بروم!

واکنش تند برانکو به اظهارات کی روش
اظهارات کی روش با واکنش هایی از سوی مربیان لیگ برتری مواجه شد که تندترین آن واکنش برانکو سرمربی پرسپولیس بود. برانکو با ابراز تعجب از اظهارات سرمربی تیم ملی ایران با کنایه گفت: دیروز متوجه شدم که لژیونرها آماده هستند و پرواز می‌کنند. بازیکنانی چون سردار آزمون مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد در زمین پرواز می‌کردند و پس از ۳۰ دقیقه آنها را نمی‌دیدم. اگر کی‌روش این حرف‌ها را زده، خیلی خوب است.
برانکو در خصوص اینکه استدلال کی‌روش این بوده که بازیکنان داخلی با این شرایط نمی‌توانند مقابل رونالدو بپرند، گفت: کی‌روش اینها را از کجا می‌داند که بازیکنان نمی‌توانند بپرند؟ با دو جلسه تمرین چطور این موضوع را تشخیص داده است؟ من این موضوع را نمی‌دانم و از شما می‌پرسم مگر تمرین پرش نمی‌کنند که ضربه سر بزنند؟ اگر نمی‌توانند سر بزنند باید تمرین سرزدن انجام دهند. من نمی‌توانم لژیونرها را با بازیکنان داخلی مقایسه کنم چون من بازیکنان لژیونر را تمرین نمی‌دهم که ببینم وضعیت‌شان چطور است.
وی در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: اگر درست تشخیص داده باشم با این صحبت‌ها باید بگوییم دایی مربی بدی است؟ اگر اینطور باشد که معنایش این است مربیان ایرانی خوب نیستند. پس چطور استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان در آستانه صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا هستند؟
او در ادامه به مقایسه حضور خود در تیم ملی و همچنین شرایط فعلی تیم ملی پرداخت و اظهار داشت: من وقتی شرایط فعلی را می‌بینم به مدیریت فدراسیون تبریک می‌گویم. من این اواخر فعالیت تیم ملی را دنبال می‌کنم و اعتقاد دارم فدراسیون فوتبال در هیچ مقطعی تا این حد برای آماده‌سازی تیم ملی امکانات فراهم نکرده بود. هرگز هیچ مربی‌ای در تیم ملی تا این حد امکانات در اختیارش نبوده و هرگز استانداردی که امروز در تیم ملی وجود دارد، وجود نداشته است. همین جا لازم می‌دانم به تاج و همکارانش تبریک بگویم که حداکثر شرایط را برای آماده سازی تیم ملی فراهم کرده‌اند. هیچ سرمربی تا به حال این همه امکانات در اختیارش در تیم ملی نبوده و این خیلی خوب است و همینطور هم باید باشد.

واکنش جالب شفر
سرمربی آلمانی استقلال در واکنش به اظهارات کارلوس کی‌روش مبنی بر‌ آماده نبودن بازیکنان داخلی، گفت: من فقط در مورد تیم خودم می‌توانم صحبت می کنم. من سرمربی سایپا، پرسپولیس و بقیه تیم‌ها نیستم که درباره آنها حرف بزنم. من در سه کشور سرمربی تیم ملی بودم و برای سرمربی تیم ملی راحت نیست که همیشه بازیکنانش را در اختیار داشته باشد، چون بازیکنان در تیم باشگاهی خودشان هستند و هر چند روز یک بار در تمرین تیم ملی حضور می‌یابند. بازیکنان استقلال در چند ماه گذشته خیلی چیزها یاد گرفتند و برای تورنمنت‌هایی مثل جام جهانی آماده هستند. باید با کی روش همکاری کنیم و دنبال جلسه با او هستم تا در رابطه با این مسائل صحبت کنم. من در تیم ملی کامرون، جامائیکا و تایلند بودم و در زمانی که به‌عنوان سرمربی تیم ملی کامرون کار می‌کردم با مربیان جلسه می‌گذاشتیم تا به راه‌حلی برسیم و دوست دارم با کی‌روش همکاری نزدیکی داشته باشم تا تیم ملی کیفیت خوبی داشته باشد.
واکنش علی دایی
سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص اظهار نظر کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پس از بازی با الجزایر مبنی بر در اختیار داشتن بازیکنان داخلی به مدت ۴۰ روز گفت: خوشبختانه یا بدبختانه بازی تیم ملی را ندیدم و اظهارات کی روش را هم نشنیدم. وقتی چیزی را نشنیده‌ام، نمی‌توانم نظر بدهم. تصمیمات کی‌روش محترم است اما به بازیکنانم نیاز داریم چرا که بازی حساسی در پیش داریم و روی بازیکنان سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که نتیجه بگیریم. همیشه با تیم ملی همکاری کرده‌ایم و خواهیم کرد اما الان زمانی نیست که بازیکنان ۴۰ روز در اختیار تیم ملی باشند. اکنون زمانی است که باشگاه‌ها از بازیکنان‌شان استفاده کنند. برای کی‌روش احترام قائلم اما فکر نکنم بخواهد از الان از بازیکنان استفاده کند. دایی ادامه داد: تا شروع جام جهانی زمان زیادی باقی‌ مانده و ما الان به بازیکنان‌مان احتیاج داریم. فکر می‌کنم بعد از آخرین بازی لیگ تا شروع جام جهانی کی‌روش زمان زیادی برای در اختیار داشتن بازیکنانش داشته باشد.
منبع: آخرین خبر


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی