نیروگاه برق عربستان هدف موشک یمن قرار گرفت | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
تیتر دو نیروگاه برق عربستان هدف موشک یمن قرار گرفت

نیروگاه برق عربستان هدف موشک یمن قرار گرفت

بامداد| شبکه خبری المسیره یمن دوشنبه شب در خبری فوری گزارش داد: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن، نیروگاه برق شهر نجران در جنوب غرب عربستان را هدف قرار داد.

به گزارش ایرنا، المسیره اعلام کرد: این موشک بالستیک از نوع «بدر۱» بوده است.

رسانه های سعودی مدعی شدند که سامانه «پاتریوت» پدافند هوایی سلطنتی سعودی موشک شلیک شده از خاک یمن به منطقه نجران را رهگیری و منهدم کرد.

شهر جنوبی نجران در ۹۴۶ کیلومتری ریاض پایتخت عربستان و در مرز با یمن واقع است که در تیرس موشک های گروه انصارالله قرار دارد.

جمعه شب ۲۴ فروردین ۹۶ نیز، شهرک نظامی «فیصل» جازان دیگر شهر جنوبی عربستان، هدف موشک های بالستیک ارتش یمن قرار گرفت.

سه شنبه هفته گذشته (۲۱ فروردین ۹۶) نیز استان عسیر دیگر استان جنوبی عربستان هدف موشک های بالستیک انصار الله قرار گرفت.

«صالح الصماد» رئیس شورای سیاسی گروه انصارالله پیشتر گفته بود: به زودی شلیک موشک های بالستیک به عربستان به صورت روزانه خواهد بود.

ارتش و کمیته های مردمی یمن از ۲۵ مارس ( ۵ فروردین ۹۷) حملات موشکی خود به مواضع عربستان را شدت بخشیدند.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از ششم فروردین ۹۴ تاکنون یمن را هدف حملات همه جانبه زمینی، هوایی و دریایی قرار داد که در جریان آن، بیش از ۱۴ هزار یمنی کشته و صد ها تن دیگر در این حملات زخمی شدند و تاسیسات زیربنایی این کشور ویران شد.

عربستان علاوه بر ناتوانی برای مقابله با مردم یمن و با وجود بمباران های مکرر مناطق مسکونی این کشور و محاصره آن برای جلوگیری از ورود مواد غذایی و دارو، اکنون دچار مشکلات شدید اقتصادی و فرسایشی شدن جنگ شده است، موضوعی که در کنار از بین رفتن حیثیت سیاسی – نظامی ریاض، بحران های آن را دو چندان کرده است.

مردم یمن با وجود گرسنگی و قحطی و از بین رفتن زیرساخت های این کشور همچنان بر مقابله با سیاست های خصمانه عربستان و حامیان آن تاکید دارند.

منبع: ایرنا