نماینده پاکستان در سازمان ملل هند را تهدید کرد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل نماینده پاکستان در سازمان ملل هند را تهدید کرد

نماینده پاکستان در سازمان ملل هند را تهدید کرد

بامداد\ ملیحه لودهی نماینده پاکستان در سازمان ملل هند را تهدید کرده و گفت: آتش‌گشودن‌های یک سویه در مرز کاسه صبر ارتش پاکستان را لبریز خواهد کرد.

به گزارش جیو تی وی، ملیحه لودهی نماینده پاکستان در سازمان ملل، هند را تهدید و اعلام کرد: آتش‌‌گشودن‌های یک سویه در مرز کاسه صبر ارتش پاکستان را لبریز خواهد کرد.

ملیحه لودهی ضمن دیدار با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل گزارش کاملی از آتش‌گشودن یک سویه هند به مرزهای پاکستان و کشتار دهها غیر نظامی داده و گفت این رفتار عاقبت خوبی برای هند نخواهد داشت.

نماینده پاکستان در سازمان ملل تصریح کرد نسبت به سال ۲۰۱۶ آتش‌گشودن هند به سوی پاکستان سه برابر شده است و تا کنون شلیک ۱۳۷ هزار گلوله از سوی هند ثبت شده است.

وی افزود طی این حملات بیش از ۴۷ پاکستانی جان خود را از دست داده و ۱۵۹ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند .

او از سازمان ملل خواست تا نیروهای ویژه‌ای در نقاط مرزی هند و پاکستان مستقر کند تا ادعاهای اسلام آباد تایید شود.

ملیحه لودهی بیان کرد: ارتش پاکستان قدرت لازم برای مقابله با هند و نابود کردن دیگر دشمنان را دارد و در صورت نیاز از قدرت نظامی خود استفاده خواهیم کرد تا هیچ کشوری جرات تجاوز به کشورمان را پیدا نکند.

آنتونیو گوترش ضمن تاکید بر حل مسائل از طریق گفتگو عنوان کرد: من اعتقاد دارم بسیاری از مشکلات و مسائل می تواند از طریق مذاکره حل و فصل شود.

این در حالی است که حل مسئله کشمیر شرط اول پاکستان برای گفتگو با هند بوده و دولتمردان دهلی‌نو از پذیرفتن این شرط طفره می‌روند.

هند طی سه دهه ۶۸ هزار مسلمان کشمیری را کشته و اینک بخش بزرگی از کشمیر را تحت اشغال خود دارد.

دولت اوباما رفتار هند و سرکوب مردم کشمیر توسط نیروهای نظامی این کشور را نقض آشکار حقوق بشر دانسته بود.