نسل بعدی «مزدا 3» با تکنولوژی احتراق جدید می‌آید|بامداد
: مسیر شما
تیتر چهار نسل بعدی «مزدا ۳» با تکنولوژی احتراق جدید می‌آید

بامداد – اخیراً مزدا اقدام به معرفی مدل سال ۲۰۱۸ از محصول محبوب خود یعنی ۳ کرده است اما اخبار جدید منتشر شده نشان می‌دهند که این کمپانی ژاپنی از نمایشگاه خودروی فرانکفورت برای رونمایی تکنولوژی پیشرانه جدیدی خواهد کرد که در نسل بعدی این خودرو بکار خواهد رفت.
این خودروساز ماه آینده تکنولوژی “احتراق فشرده همگن HCCI” را در آلمان معرفی خواهد کرد.

جزئیات کمی درباره تکنولوژی HCCI که به اصطلاح “احتراق بدون جرقه” نیز نامیده می‌شود منتشر شده اما این سیستم از فشار و پرس برای مشتعل کردن مخلوط سوخت و هوا استفاده می‌کند. این امر باعث حذف نیاز به شمع‌های مرسوم شده و به بهبود مصرف سوخت کمک می‌کند.
ظاهراً مزدا می‌خواهد پس از معرفی این تکنولوژی در نمایشگاه فرانکفورت کانسپتی را معرفی کند که پیش‌نمایشی از نسل بعدی مزدا ۳ است. گفته شده این کانسپت در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی خواهد شد اما هنوز بیانیه‌ای رسمی دراین‌باره منتشر نشده است.

اگر گفته‌های منابع خبری صحت داشته باشد نسل بعدی مزدا ۳ بر پایه همان پلتفرم نسل فعلی ساخته خواهد شد اما به بدنه‌ای کاملاً جدید مجهز خواهد شد و کابینی ارتقا یافته خواهد داشت. همچنین طیف پیشرانه‌های جدید اسکای اکتیو ۲ که از سیستم HCCI یاد شده استفاده خواهند کرد در این خودرو ارائه خواهند شد.
پس از معرفی پیشرانه‌های اسکای اکتیو ۲ در مزدا ۳ جدید، این پیشرانه‌ها در سایر محصولات کمپانی نیز بکار گرفته خواهند شد.

منبع : پدال


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی