میزان افزایش حق بیمه شخص ثالث | کارشناسان صنعت بیمه | بامداد
: مسیر شما
اقتصادی میزان افزایش حق بیمه شخص ثالث

بامداد – دبیر کارگروه بیمه‌ های اتومبیل سندیکای بیمه‌ گران گفت: متناسب با رشد ۱۰٫۵ درصدی نرخ دیه، میزان افزایش حق بیمه شخص ثالث نیز ۱۰٫۵ درصد خواهد بود.

به گزارش بامداد به نقل از فارس، علی اصغر عنایت در خصوص تعیین نرخ دیه ۲۱۰ میلیون تومانی در ماه‌های غیر حرام برای سال ۹۶ اظهار داشت: نرخ دیه در سال آینده نسبت به امسال که ۱۹۰ میلیون تومان بود ۱۰٫۵ درصد افزایش یافته است و بنابراین باید منتظر رشد ۱۰٫۵ درصدی نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال آینده بود.

علی اصغر عنایت با بیان اینکه برای تعیین حق بیمه شخص ثالث نرخ ضربدر سرمایه که همان نرخ دیه در ماه حرام به اضافه ۲٫۵ درصد این سرمایه به عنوان تعهد مالی شخص ثالث می‌شود، پیش بینی کرد نرخ بیمه شخص ثالث ۱۰٫۵ درصد رشد داشته باشد.

عنایت میزان نرخ دیه ۹۶ که با رشد ۱۰ درصدی مواجه شد را باعث خوشحالی دانست و گفت نگرانی بابت رشد بیشتر نرخ دیه که منجر به گرانتر شدن حق بیمه شخص ثالث می‌شود وجود داشت.

میزان افزایش حق بیمه شخص ثالث

به گفته دبیر کارگروه بیمه‌ های اتومبیل سندیکا ابلاغ این افزایش بر عهده بیمه مرکزی است و نرخ جدید حق بیمه باید به شرکت های بیمه ابلاغ شود.

شرکت‌های بیمه از افزایش سالانه نرخ دیه و به تبع آن گران‌ شدن بیمه نامه شخص ثالث از یک سو و رشد تعهداتشان از سوی دیگر گلایه مند هستند و معتقدند با این روند هر سال به زیاندهی صنعت بیمه و تعداد کسانی که قادر نیستند این بیمه نامه را خریداری کنند افزوده می‌شود.

بر اساس این گزارش بیمه مرکزی برخلاف رویه هر سال، سال ۹۵ قیمت بیمه نامه شخص ثالث را افزایش نداد اما کارشناسان صنعت بیمه معتقدند امسال اعمال این افزایش اجتناب ناپذیر است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی