معاون آخوندی: اکنون بهترین زمان برای خرید مسکن است|بامداد
: مسیر شما
اقتصادی معاون آخوندی: اکنون بهترین زمان برای خرید مسکن است

بامداد –  معاون وزیر مسکن و شهرسازی با تأکید بر اینکه تا یکسال آینده در بخش مسکن جهش قیمتی رخ نخواهد داد، گفت: اکنون بهترین زمان تهیه مسکن برای خریداران واقعی است.

حامد مظاهریان معاون وزیر مسکن و شهرسازی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از آینده بازار مسکن چیست، اظهار داشت: هدف دولت در حوزه بازار مسکن این است که کسانی که برای اولین بار تقاضای خرید مسکن دارند را پوشش دهد.

وی افزود: یعنی هدف اصلی به جای سرمایه‌گذاری، مصرف نهایی است، بنابراین فارغ از نگاه سرمایه‌ای به مسکن، خانه‌دار کردن افراد مدنظر دولت است.

مظاهری با اشاره به رکود چهار ساله مسکن و ساختمان، افزود: با مراجعه به سطح شهر کاملاً مشخص می‌شود که خریداران، حاکم بر بازار شده‌اند و نرخ را آنان تعیین می‌کنند، این موضوع کمک می‌کند تا افراد فاقد مسکن فرصت مناسبی برای خانه‌دار شدن پیدا کنند.

مظاهری با بیان اینکه صندوق پس‌انداز یکم به منظور خانه‌دار شدن مردم تشکیل شده است، گفت: تاکنون حدود ۲۲۰ هزار نفر در این صندوق ثبت‌نام کرده‌ و سپرده‌های خود را در این صندوق به امانت گذاشته‌اند تا مبتنی بر آن، صندوق دو برابر میزان سرمایه‌گذاری‌شده را تسهیلات بلندمدت بدهد، بنابراین تحت تأثیر تغییر کلان اقتصادی قرار نمی‌گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نگران جهش قیمت مسکن پس از یک دوره رکورد چهار یا پنج ساله نیستید، گفت: اگر بازار را به همین ترتیب طراحی کنیم که خریداران واقعی در آن حضور داشته باشند، جهش در حد تورم سالانه خواهد بود و در آن حد باقی خواهد ماند؛ در این باره در مقاطعی جهش قیمت مسکن داشته‌ایم که هجوم با هدف سودآوری در بازار مسکن بوده است، اما اکنون با موجودی خوبی که در بازار وجود دارد، این فرض در کوتاه مدت که جهش قیمتی مسکن به وجود آید، نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: شرایط بازار به نحوی است که نشان می‌دهد حداقل تا یک سال آینده هیچ جهش قیمتی نخواهیم داشت و اگر اتفاقی در شاخص‌های کلان اقتصادی یا مسائل سیاسی رخ ندهد، شرایط باثباتی را برای سرمایه‌گذاران خواهیم داشت.

مظاهری تأکید کرد: واقعیت‌های بازار به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و اقتصادانان به گونه‌ای نیست که شرایط برای جهش شدید قیمتی فراهم باشد و اکنون فکر می‌کنم زمان بسیار خوبی است که خریداران واقعی و خانه اولی‌ها مسکن خود را تهیه کنند.

منبع : فارس


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی