مرغ ۸۵۰۰ تومانی گران نیست؟!|بامداد
: مسیر شما
اقتصادی مرغ ۸۵۰۰ تومانی گران نیست؟!

بامداد –  رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه گران شدن جوجه فاکتور اصلی افزایش نرخ مرغ در بازار است، گفت: قیمت ۸۵۰۰ تومان برای مرغ گران نیست.

محمد یوسفی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی شاهد کاهش قیمت مرغ در بازار خواهیم بود، اظهارداشت: قیمت ۸۵۰۰ تومان برای مرغ، گران نیست و این نرخ با توجه به قیمت جوجه کاملا مناسب است.

یوسفی با بیان اینکه افزود: زمانی که قیمت مرغ پایین بود ما مدام اعلام می کردیم که مرغداران در حال زیان هستند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت جوجه به ۲۵۰۰ تومان رسیده است، درباره اینکه آیا مرغداران تولید این کالا را کاهش داده اند، اضافه کرد: خیر، تولید کاهش نیافته است، بلکه تقاضا برای مرغ و مصرف آن بالا رفته است.

به گفته یوسفی بالا بودن قیمت سایر اقلام و کالاهای مصرفی باعث شده مردم به مصرف مرغ روی بیاورند و تقاضا برای این کالا افزایش پیدا کند.

وی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه گرما باعث تلف شدن جوجه ها و بالا رفتن قیمت مرغ شده است، افزود:گرما خیلی تاثیر نداشته و دلیل اصلی همان قیمت جوجه بوده است.

یوسفی به این پرسش که آیا انتظار کاهش قیمت وجود دارد، پاسخ داد: این مساله بستگی به بحث عرضه و تقاضا دارد البته شنیده می شود شرکت پشتیبانی امور دام نیز ذخایر مرغ منجمد خود را وارد بازار می کند باید منتظر ماند و دید شرایط به چه صورت پیش خواهد رفت.

منبع : مهر


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی