مذاکره‌کننده وزارت خارجه آمریکا هم استعفا داد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل مذاکره‌کننده وزارت خارجه آمریکا هم استعفا داد

مذاکره‌کننده وزارت خارجه آمریکا هم استعفا داد

بامداد| یکی از با تجربه‌ترین مذاکره‌کنندگان وزارت خارجه آمریکا هم استعفا داد و به چرخه کناره‌گیری نیروهای باسابقه از این نهاد دیپلماتیک آمریکا پیوست.

منابع مطلع به فارن پالیسی گفتند “جاشوآ بلک”، کارشناس ارشد حوزه تحریم‌ها و مقابله با تروریسم در سازمان ملل متحد به دلیل سرخوردگی از دولت ترامپ کناره‌گیری کرد.

این نشریه گزارش داد،‌ جاشوآ بلک با رویکرد این دولت در قبال شماری از توافق‌های چند جانبه و نهادها مخالف بود. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا واشنگتن را از توافق تغییرات آب و هوایی ۲۰۱۵ خارج کرد و از حمایت از تواف هسته‌ای ایران دست کشیده است.

فارن پالیسی گزارش داد، بلک از اینکه دولت آمریکا به سادگی در حال صرف‌نظر از توافق هسته‌ای تاریخی‌ای است که او شخصا در شکل‌گیری آن نقش داشته، ناراضی است.

هیات آمریکا در سازمان ملل متحد درباره گزارش فالن پالسی و دلایل استعفای جاشوآ بلک اظهارنظری نکرده است. براساس گزارش اخیر نشریه مک‌کلاچی، ۶۰ درصد از دیپلمات‌های عالی‌رتبه آمریکایی از وزارت خارجه آمریکا کنار رفتند و شمار افرادی که قصد اضافه‌ شدن به سرویس خارجی را دارند، کاسته شده است.

سفیر آمریکا در پاناما هم هفته پیش استعفا داد. خروج نیروهای کارآمد در شرایطی رخ می‌دهد که آمریکا با مسائل جهانی متعددی روبروست. تنش‌ها با کره‌شمالی و ایران همچنان بالاست و تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یک سری ناآرامی در خاورمیانه به وجود آورده است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی