مخالفت روسیه با تحریم های یکجانبه علیه ایران | سایت خبری تحلیلی بامداد |
: مسیر شما
سیاسی بین الملل مخالفت روسیه با تحریم های یکجانبه علیه ایران

بامدادنماینده روسیه در نشست کمیسیون مشترک اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) در وین تاکید کرد که تحریم‌ های یکجانبه در مسئله هسته‌ای ایران با حقوق بین الملل مغایرت دارد.

به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، “ولادیمیر وارونکوف” نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمانهای بین المللی واقع در وین، در پایان نشست روز سه شنبه (دیروز) مدیران سیاسی ایران و کشورهای گروه ۱+۵ ( ۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل و آلمان) اعلام کرد: «ما در تمام اظهارات خود تاکید کردیم که مسکو بطور اصولی مخالف هرنوع تحریم یکجانبه در قبال ایران است، برای اینکه چنین اقدامی در مغایرت با حقوق بین الملل قرار دارد. ضمن اینکه ما از همتایان خود خواستیم تا به تصمیم متوازنی دست آورند تا روند اجرای برجام به روند موثر و پیوسته خود ادامه دهد.»

این دیپلمات بلندپایه که نمایندگی روسیه در نشست روز گذشته وین را برعهده داشت، تاکید کرد: «رایزنی صورت گرفته به مناسبت پایان نخستین سال اجرای برجام بود. این نشست کاملا بموقع بوده و امکان آن را فراهم کرد تا بدانیم که در چه نقطه ای قرار داریم و ما دقیقا در نقطه ای قرار داریم که سال گذشته در نظر گرفته شده بود. بنابراین می توان گفت که روند اجرای برجام طبق برنامه پیش بینی شده در حال پیشرفت است.»

مخالفت روسیه با تحریم های یکجانبه علیه ایران

وارونکوف همچنین با تاکید بر اینکه هیچ خطری در مورد افزایش مختصات مربوط به آب سنگین ایران وجود ندارد، افزود: «در این نشست مسئله مازاد آب سنگین ایران نیز به میان آمد و مقامات ایرانی اعلام کردند که خریدارانی برای آب سنگین آنها وجود دارد.»

وی یادآور شد: «فعلا ایران بطور کامل تمامی مختصات تولیدی که در برجام قید شده است را رعایت کرده و تا به امروز هیچ خطری در مورد مازاد آب سنگین وجود دارد و این مسئله بیشتر از نقطه نظر دورنمای اقتصادی آن مورد بررسی قرار گرفت.»

نماینده روسیه در مورد خریداران بالقوه آب سنگین ایران نیز افزود که اسامی این کشورها فعلا اعلام نشده، ولی روسیه در میان آنها نیست.

وارونکوف همچنین گفت که در نشست فوق، اسنادی در رابطه با مسئله اقدامات کنترلی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران نیز مورد تایید قرار گرفت.

منبع : تسنیم


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی