مجلس نمایندگان فروش هواپیما به ایران را ممنوع کرد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اخبار سیاسی
: مسیر شما
سیاسی ایران مجلس نمایندگان فروش هواپیما به ایران را ممنوع کرد

مجلس نمایندگان فروش هواپیما به ایران را ممنوع کرد
بامداد –  مجلس نمایندگان آمریکاروز چهارشنبه با تصویب مصوبه ای فروش هواپیماهای مسافربری را به ایران ممنوع کرد.

این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا در حالی صورت گرفت که برخی از نمایندگان دموکرات هشدار داده بودند که این اقدام توافق بین المللی درباره برنامه هسته ای ایران را تضعیف خواهد کرد. بر اساس گزارش پایگاه خبری مجلس نمایندگان، پیتر راسکام نماینده جمهوریخواه ایالت ایلینوی دو متمم برای قانون بودجه دولت آمریکا ۲۰۱۸ ارائه کرده بود که به طور مشخص استفاده از بودجه برای اعطای مجوز معاملات مالی فروش هواپیماهای کشوری را ممنوع می سازد و به دفتر کنترل اموال خارجی آمریکا اجازه نمی دهد که مجوزهای فروش هواپیما به ایران را صادر کند.

به گزارش بی بی سی، ارل بلومنار، نماینده دمکرات اورگان، گفت که مسدود کردن فروش هواپیما باعث “تنبیه مالی شرکت های آمریکایی به دلیلی نامناسب” می شود و برجام را تهدید می کند. اما نشریه “هیل” نوشت که آقای روسکام سال گذشته هم متمم های مشابهی به بودجه اضافه کرده بود اما هرگز در مصوبه نهایی جای نگرفت و قانونی نشد. مجلس نمایندگان نوامبر گذشته زمانی که باراک اوباما رئیس جمهور بود طرحی را برای مسدود کردن تامین مالی فروش هواپیما به ایران تصویب کرده بود اما آن طرح هرگز در سنا به رای گذاشته نشد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی