متکدیان قابل جمع آوری | بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | متکدیان | جمع آوری متکدیان
: مسیر شما
اجتماعی متکدیان قابل جمع آوری

بامداد – مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: طبق قانون، شهرداری مجاز به جمع آوری تکدی‌گران بالای ۱۵ سال است و به این دلیل تنها ۳۰ درصد متکدیان قابل جمع‌آوری هستند. متکدیان قابل جمع آوری را پی می گیریم.
به گزارش بامداد به نقل از باشگاه خبرنگاران ، رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، اظهار داشت: با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه نسبت به جمع آوری متکدیان در سطح شهر تهران اقدام شده که تاکنون بیش از۵ هزار نفر از متکدیان تهران به مراکز نگهداری انتقال یافته‌اند.

رضا قدیمی در ادامه تصریح کرد: طبق قانون، شهرداری مجاز به جمع‌ آوری متکدیان بالای ۱۵ سال است و باندهای تکدی‌گری با علم به این موضوع و با سوء استفاده از کودکان در سر چهارراه‌ها و میادین که روزانه بین ۴۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان درآمد دارند، صاحب سودهای هنگفتی می‌شوند و از این رو با وجود تلاش‌های بسیار زیاد شهرداری تنها ۳۰ درصد متکدیان قابل جمع‌آوری هستند.

متکدیان قابل جمع آوری

رضا قدیمی با بیان اینکه حداکثر مدت نگهداری افراد متکدی به عنوان بیمار یا معتاد در مراکز تنها یک ماه است، تأکید کرد: مردم باید بدانند که کمک به متکدیان در واقع کمک به توسعه باندهای تکدی‌گری و استثمار کودکان بیشتری است و به جای کمک به افراد متکدی بهتر است به نیازمندان واقعی و مراکز خیریه کمک کنند که بدون شک ثواب بیشتری خواهد داشت. متکدیان قابل جمع آوری را ادامه می دهیم.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص ایجاد اردوگاه کار آفرینی ویژه دختران ۷ تا ۱۱ ساله تهرانی، گفت: اردوگاه کارآفرینی دختران به عنوان نخستین مرکز کارآفرینی است که دانش آموزان دختر مدارس شهر تهران در گروه‌های ۶۰ نفره در آن حضور یافته و در قالب کارگاه‌های تئوری و عملی، ضمن آشنایی با مشاغل مختلف صنعتی، خدماتی، کشاورزی و غیره از این تجهیزات استفاده کرده و کار را در فضایی واقعی تجربه می‌کنند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی