قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران | بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | ملت انقلابی | فتنه
: مسیر شما
یادداشت قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران

بامداد – « قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران » عنوان یادداشت در روزنامه جوان به قلم محمدجواد اخوان است که می‌توانید در ادامه بخوانید:

به گزارش بامداد به نقل از روزنامه جوان، پیکر مبارز خستگی‌ناپذیر و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالی بر روی دستان مردم ایران تا آرامگاه ابدی‌اش بدرقه شد که چشمان اشک‌بار ملت خبر از دل‌های عزادار آنها در فقدان یکی دیگر از یاران امام و رهبری می‌داد. دهها هزار نفر از مردمی که از تهران و اقصی نقاط کشور برای تشییع آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی حضور یافته بودند، این پیر تلاشگر را به‌خوبی می‌شناختند و کارنامه رفسنجانی در دوران مبارزه و خدمت به‌ نظام اسلامی در ذهن آنها مجسم بود. قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران را بررسی می کنیم.
مراسم باشکوه تشییع پیکر رفسنجانی یار امام و رهبری، تأکید مجددی بر این واقعیت بود که مردم ایران، قدر چهره‌های مبارز و تلاشگر خود را به‌خوبی می‌دانند و گذر ایام و فرازوفرودهای سیاسی و فکری، از قدرشناسی ملت ایران نمی‌کاهد. انبوه جمعیتی که در خیابان‌های تهران، مصلای دانشگاه و مرقد مطهر امام(ره) گرد پیکر آیت‌ الله هاشمی را گرفته بودند، از دلبستگان به خط نورانی انقلاب و امام و پیروان ولایت‌فقیه بودند و به تأسی از رهبر معظم انقلاب، با قدرشناسی، یک یاور انقلاب و رهبری را تکریم کردند. قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران را پیگیری می کنیم.

روشن است نمی‌توان ادعا کرد که سیل خروشان بدرقه‌کنندگان آیت‌ الله هاشمی، لزوماً با همه جهت‌گیری‌ها و کردار ایشان، خصوصاً در سال‌های اخیر موافق بودند، بلکه اختلاف‌نظر و سلیقه رفسنجانی با نیروهای وفادار به گفتمان انقلاب اسلامی در این اواخر تا حدی آشکارشده بود، اما واضح است که رسم قدرشناسی آن است که کارنامه شش دهه مبارزه و تحمل شکنجه‌های رژیم ستم‌شاهی و نیز تلاش و خدمت‌ رسانی در سنگرهای مسئولیتی نظام مدنظر قرار گیرد و مردم ما نشان دادند که حقیقتاً قدرشناس چهره‌ های قدیمی مبارز هستند.

قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران

اگر منصفانه نگاه کنیم، کارنامه هاشمی رفسنجانی را – چه در موضع‌گیری‌ها و چه در تصمیمات- نباید سیاه یا سفید دید، بلکه کارنامه‌ای از چندین دهه افتخار و جهاد برای انقلاب اسلامی و درعین‌حال برخی تصمیمات و مواضع در مقاطع اخیر است. انصاف و عقلانیت، ایجاب می‌کند به‌خاطر برخی تصمیمات و مواضع متفاوت، کارنامه‌ای مشحون از تلاش و خدمت را نادیده نگیریم و سیره امام و امت حزب‌الله در مواجهه با خواص این‌چنین بوده است. قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران را از سر می گیریم.
البته در میان سیل خروشان ملت، افراد قلیلی نیز بودند که از نوع رفتار و شعارهایشان پیدا بود که چندان عزادار ارتحال آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی نبوده و بیشتر مقاصد سیاسی خود را تعقیب می‌کردند. در بی‌حرمتی این جمعیت محدود نسبت به مراسم باشکوه تشییع و تدفین، همین بس که نه‌تنها هدف معروف ایشان را که همانا وحدت و اعتدال‌ گرایی بود، پاس نمی‌داشتند، بلکه در شعارهایشان بیش از آنکه یاد متوفی را زنده نگه‌دارند، به دنبال مطرح کردن نام‌های دیگر بودند. همین اقدامات زشت نشان داد که این جماعت ناسپاس حتی حرمت مراسم تشییع کسی را که ادعای هواداری رفسنجانی را داشتند نیز نگه نمی‌دارند. قدرشناسی ملت انقلابی و ناسپاسی فتنه‌ گران را ادامه می دهیم.

البته از این طیف که عمدتاً از بقایای ضعیف جریان فتنه هستند، بیش از اینها نمی‌توان انتظار داشت، اما واقعیت آن است که تحرکات محدود این طیف نیز نتوانست از شکوه وحدت ملی و انقلابی امت در تشییع این یاور انقلاب و رهبری بکاهد. در واقع تحرک محدود این طیف، تنها روسیاهی را به زغال چهره فتنه‌ گران نشاند.
آیت‌ الله هاشمی هر که بود، اینک در میان ما نیست و روح هاشمی رفسنجانی بیش از همه‌چیز نیازمند طلب غفران و رحمت واسعه الهی است و قطعاً مؤمنین با همه اختلاف‌نظرها، به حرمت مجاهدت چندین ساله وی، او را از این دعاهای خیر محروم نمی‌سازند. البته لازم است بازماندگان و اطرافیان هاشمی رفسنجانی با هوشیاری، مراقب آن باشند که سوءاستفاده دشمنان انقلاب و اسلام، در این مقطع و آینده نگذارد تا نام هاشمی در تاریخ توسط بدخواهان و غرض‌ورزان مصادره گردد یا خدای‌ناکرده آثار ماتأخر مدعیان هواداری رفسنجانی، باقیات‌صالحات وی را مخدوش کند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی