قانون جدید هواپیمایی عربستان برای پوشش مسافران خارجی|بامداد
: مسیر شما
تیتر چهار قانون جدید هواپیمایی عربستان برای پوشش مسافران خارجی

بامداد – خطوط هوایی دولتی عربستان قانون جدیدی را برای پوشش مسافران خارجی وضع کرده است.

به نقل از ایندیپندنت؛ «سعودی ایرلاین»، خطوط هوایی دولتی عربستان، قانون جدیدی وضع کرده است که به موجب آن مسافران خارجی ملزم به رعایت کردن حد نسبی پوشش بدن هستند. به این معنی که مسافران زن از پوشیدن دامن‌های کوتاه و یا لباس‌های بدون آستین منع شده‌اند.

سعودی ایرلاین در آیین‌نامه خود بندی را اضافه کرده که در آن آمده است: مسافران نباید دارای پوشش نامناسبی باشند که دیگران را معذب کند. مسافران زن نباید لباس‌هایی که پاها و یا دستان آنها را نمایان می‌کند، بر تن کنند و مسافران مرد نیز از پوشیدن شلوارک منع شده‌اند.

در خطوط هوایی سعودی ایرلاین، که متعلق به دولت عربستان است، قوانین پوشش کارمندان و مهمانداران از ابتدا به اجرا گذاشته شده بود.

عربستان یکی از کشورهای مسلمانی است که پوشش کامل بدن برای زنان را به صورت یک قانون، اجرا می‌کند. زنان خارجی و غیرمسلمان نیز در سفر به این کشور باید از پوشیدن لباس‌های نامناسب پرهیز کنند.

«علی الغمدی»، رئیس سابق سازمان بهداشت و گردشگری عربستان، در این باره گفت: بسیاری از کشورها قوانینی برای پوشش بدن دارند و این موضوع فقط به عربستان محدود نمی‌شود. قانون جدید سعودی ایرلاین نیز با قوانین سازمان جهانی حمل و نقل هوایی در تضاد نیست.

منبع : باشگاه خبرنگاران


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی