فرار عربستان از جنگ یمن | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل فرار عربستان از جنگ یمن

فرار عربستان از جنگ یمن

بامداد| عربستان که در میدان‌های نبرد یمن شکست سنگینی متحمل شده است اکنون با به کارگیری نیروهایی از کشورهای آمریکای لاتین و پرداخت دلارهای نفتی بسیار به آنان تلاش می‌کند از این جنگ فرار کند.

به گزارش روزنامه الدیار لبنان، عربستان سعودی ۸ هزار سرباز از ارتش خود برای مشارکت با ارتش امارات، بحرین، نیروهای اندونزی، مالزی، بنگلادش، پاکستان و نیروهایی از آمریکا لاتین به جنگ یمن ارسال کرد. به این افراد حقوق بالایی داده می شد تا در جنگ یمن شرکت کنند. عربستان فکر می کرد که گروه مردمی انصارالله ناتوان است و ارتش یمن به اندازه کافی سلاح در اختیار ندارد. اما علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن سلاح هایی به ارزش ۷۵ میلیون دلار خریده بود. مردم یمن دوست ندارند آل سعود زمام امور یمن را در اختیار داشته باشند. از این رو، آنان از جان و دل در این نبرد جنگیدند.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان ادعا کرده بود که گروه مردمی انصارالله با جمعیت ۵۰ هزار نفری خود نمی تواند بر جمعیت ۲۸ میلیون نفری یمن حکمرانی کنند. اما واقعیت ها ثابت کرده اند که صدها هزار نفر از قبیله ها و عشایر یمن، ساکنان شهرهای صنعاء، تعز، منطقه الحدیده و دیگر مناطق این کشور هوادار گروه مردمی انصارالله هستند و در یمن با ارتش عربستان و همپیمانان آن نبرد خواهند کرد.

در این زمینه تلویزیون ام بی سی آمریکا گفت مقام های عربستان در جنگ یمن شکست خورده اند و نیروهای ارتش این کشور از جمله افسران بلند پایه آن آسیب های فراوانی دید ه اند. بسیاری از فرماندهان نظامی و افسران عربستان آمار واقعی تعداد کشته شدگان را اعلام نکرده اند. روزانه ۱۰ تا ۲۰ نفر از نیروهای عربستان در این جنگ به هلاکت رسیده اند. عربستان بیشتر از این نمی تواند شکست نظامی را تحمل کند.

افزون بر این، نیروهایی که در این جنگ با عربستان می جنگیدند و با اشغال یمن توسط این کشور مخالف بودند در برخی از روزها ۴ تا ۵ تانک این کشور را هدف قرار می دادند. از این رو، عربستان تصمیم گرفته است نیروهای خود را از یمن عقب نشینی دهد و اکنون نیروهای بازنشسته کشورهای آمریکای لاتین را جایگزین نیروهای خود می کند و به هر یک از این نیروها ۴ تا ۵ هزار دلار حقوق می دهد تا در یمن بجنگند. این نیروهای بازنشسته ۲۵۰ دلار حقوق بازنشستگی دریافت می کنند اما عربستان با دادن حقوق بالا تلاش می کند بیش از ۱۰ هزار نیروی را از آمریکا لاتین به این جنگ بیاورد. عربستان بدون اینکه اعلام کند با این شیوه تلاش می کند از جنگ یمن عقب نشینی کند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی