عادل الجبیر از تصمیمات آمریکا حمایت کرد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی ایران عادل الجبیر از تصمیمات آمریکا حمایت کرد 

عادل الجبیر از تصمیمات آمریکا حمایت کرد 

بامداد| وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه‌ با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی گفت که دولت آمریکا همچنان به راه حل دو کشور برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطین پایبند است.

«عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «فرانس ۲۴» گفت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا همچنان به راه حل دو کشور برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطین متعهد و پایبند است.وزیر خارجه سعودی در این مصاحبه مدعی شد گزارش‌ هایی که می‌گویند عربستان سعودی با وجود اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا علیه قدس با آن مخالف نیست، صحت ندارد.

این اظهارات عادل الجبیر در حالی است که نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درباره تصمیم اخیر آمریکا پیرامون به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در استانبول ترکیه برگزار گردید و وزیران خارجه امارات، بحرین و عربستان در این نشست غایب بودند.در بیانیه نشست فوق‌ العاده سازمان همکاری اسلامی از جامعه جهانی درخواست شد تا قدس شرقی را به عنوان پایتخت دولت فلسطین به رسمیت بشناسد.گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه گذشته (۱۵ آذر ماه) اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و قصد دارد سفارت این کشور را از تل آویو به قدس منتقل کند. اعلام این تصمیم موجی از اعتراضات گسترده منطقه ای و بین المللی را حتی در میان متحدان غربی واشنگتن با خود به همراه داشته است. در همین رابطه، اعتراضات گسترده مردم مظلوم فلسطین در مخالفت با تصمیم ترامپ، تاکنون چند صد مجروح در پی داشته است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی