طرح توافق جامع ترامپ و ماکرون درباره ایران | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
تیتر یک طرح توافق جامع ترامپ و ماکرون درباره ایران

طرح توافق جامع ترامپ و ماکرون درباره ایران

بامداد| رئیس‌جمهور فرانسه که به آمریکا سفر کرده است، گفت: مساله‌ای که من و ترامپ روی آن توافق کردیم، طراحی توافق جامعی است که نگرانی‌های موجود درباره ایران را پوشش دهد و این توافق بر ۴ اصل استوار است.

به گزارش سی‌بی‌اس امانوئل ماکرون با حضور در کنگره آمریکا در سخنرانی خود با طرح ادعایی بی‌اساس گفت که ایران نباید هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.
ماکرون مدعی شد: «واشنگتن و پاریس می‌توانند توافق جدیدی را طراحی کنند که نگرانی‌های موجود را پوشش دهد.»
وی با تاکید بر اینکه فرانسه برجام را ترک نمی‌کند، گفت: مساله‌ای که من و ترامپ روی آن توافق کردیم، طراحی توافق جامعی است که نگرانی‌های موجود را پوشش دهد.
ماکرون گفت که توافق جدید روی چهار اصل، برقراری مفاد توافق کنونی، دوره پس از ۲۰۲۵، کاهش دخالت نظامی ایران در منطقه و نظارت بر فعالیت‌های موشکی ایران، استوار است.»
رئیس جمهور فرانسه افزود:« فکر می‌کنم باید با کار کردن روی این چهار اصل، توافق جدیدی طراحی کرده و اطمینان حاصل کنیم جدا از هر تصمیمی که آمریکا اتخاذ کند، صحنه را خالی نمی‌کنیم.»
ماکرون ادامه داد: تا زمانی که راه حل بهتری وجود ندارد، نباید برجام را ترک کنیم
وی یادآور شد: درباره ایران هدف ما روشن است. ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. نه الان، نه ۵ سال دیگر و نه ۱۰ سال بعد؛ هرگز.
ماکرون در عین حال هشدار داد که سیاست‌های کشور‌های غربی در خاورمیانه نباید به جنگ منتهی شود.
رییس‌جمهور فرانسه ادامه داد: اینکه این توافق تمام نگرانی‌های موجود و مهم را پوشش نمی‌دهد، درست است، اما نباید آن را بدون وجود راه‌حلی بهتر و کامل‌تر، کنار بگذاریم. این نظر من است.

منبع: ایلنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی