- بامداد - http://bamdad.net -

شارژرسریع هواوی رکوردشکنی کرد

شارژرسریع هواوی رکوردشکنی کرد

بامداد [1]| آزمایشگاه باتری هواوی [1] از فناوری شارژ سریع جدیدی پرده برداشته است که می‌تواند تنها در ۵ دقیقه تا ۴۸ درصد گوشی را شارژ کند.این فناوری در یک فایل ویدیویی به نمایش درآمده و منتشر شده است.
در این ویدیو نشان داده می‌شود که به باتری اتصال‌دهنده‌های بیشتری از حد معمول متصل گشته است. تقسیم باتری به چند بخش و شارژ هر قسمت آن به صورت جداگانه ترفند جدیدی محسوب نمی‌شود، اما ظاهرا بسیار موثر عمل می‌کند. توجه داشته باشید که باتری در داخل گوشی شارژ نمی‌شود، بلکه خارج و در دستگاهی دیگر قرار می‌گیرد. البته در صورت قابل تعویض بودن باتری گوشی شاهد مشکل چندانی از این بابت نخواهیم بود، اما در خصوص باتری‌های غیر قابل تعویض مطمئنا باید به دنبال راه دیگری بود.

در هر صورت باید گفت باتری‌های قابل تعویض استاندارد گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۵، زمان انتشار این ویدیو بودند. در مقاله‌ای که توسط یکی از نشریات در خصوص فناوری جدید شارژ سریع هواوی منتشر شده، ظرفیت باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپر بیان شده است. دستیابی به این فناوری مطمئنا ارزشمند خواهد بود، اما با وجود گذشت بیش از دو سال از زمان این ویدیو باید دید برنامه‌های هواوی برای رونمایی رسمی از این تکنولوژی چه خواهد بود.