سیاست فرانسه در قبال سوریه از زبان ماکرون | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل سیاست فرانسه در قبال سوریه از زبان ماکرون

سیاست فرانسه در قبال سوریه از زبان ماکرون

بامداد| رئیس‌جمهور فرانسه با دفاع مجدد از حمله اخیر کشورش به سوریه تاکید کرد که فرانسه به آنچه که “مسئولیت‌های انسانی خود در قبال جامعه جهانی” خواند، پایبند خواهد ماند.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه که در کنفرانسی مطبوعاتی با نخست وزیر نیوزیلند سخن می‌گفت ادامه داد: فرانسه در جنگ با داعش و تروریسم تمام تلاش خود را انجام داده و می‌دهد تا به غیرنظامیان آسیبی نرساند.

وی گفت: حمله اخیر فرانسه و متحدانش به سوریه براساس قوانین بین‌المللی بوده است و فرانسه به مسئولیت انسانی خود در قبال جامعه جهانی عمل کرده است.

ماکرون با اشاره به اختلاف نظرهایی که اخیرا در رسانه‌ها میان او و رئیس‌جمهور آمریکا درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه مطرح شده گفت: من هیچگاه نگفته‌ام ما و آمریکایی‌ها در سوریه باقی خواهیم ماند. آمریکا حق دارد که بگوید با پایان کار داعش از سوریه خارج می‌شود اما ما می‌گوییم که یک مسئولیت انسانی نیز برعهده داریم که باید به آن پایبند باشیم.

ماکرون ادامه داد: سیاست ما در قبال سوریه بر سه رکن اساسی استوار است. اول مشارکت در جنگ علیه تروریسم، دوم تلاش برای اجرای قوانین بین‌المللی و احترام به آن و سوم حل سیاسی بحران.

منبع: ایسنا