سکه از مرز 2750000 تومان گذشت. مسئولان خوابن | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اقتصادی
: مسیر شما
اقتصادی سکه از مرز ۲۷۵۰۰۰۰ تومان گذشت. مسئولان خوابن

سکه از مرز ۲۷۵۰۰۰۰ تومان گذشت. مسئولان خوابن

بامداد| در حالی که بازار طلا و ارز در ماه اخیر چند روزی را با آرامش پشت سر گذاشته بود، از صبح امروز دوباره اوج گرفته و هم اکنون نرخ سکه جدید بهار آزادی از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان هم گذشت.

تا لحظه تنظیم این خبر، هر قطعه سکه طرح قدیم دو میلیون و ۵۹۰ هزار تومان و سکه طرح جدید دو میلیون و ۷۵۲ هزار تومان به فروش رسید.
همچنین نیم سکه با قیمت یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان، ربع سکه ۷۳۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۴۱۰ هزار تومان داد و ستد شد.
ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار ساخته نشده در بازار طلای تهران، ۲۳۷ هزارتومان و هر انس طلا ۱.۲۶۹ دلار و ۴۹ سنت است.
به گزارش ایرنا، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به دلایل روانی حدود ۴۰۰ هزار تومان حباب دارد. با توجه به این که خروج منابع ارزی و ریالی از کشور با محدودیت مواجه شده، مردم سرمایه های خود را به سمت طلای آب شده و خام آورده اند.
ابراهیم محمدولی گفت: بخش عمده ای از این افزایش قیمت دلایل روانی دارد؛ اعلام سیاست جدید بانک مرکزی مبنی بر عرضه گواهی پیش فروش سکه، این شایعه را در بازار بوجود آورده که قرار نیست سکه های پیش فروش شده به خریداران تحویل داده شود.
وی افزود: در حالی که مسئولان بانک مرکزی گفته اند تحویل سکه های پیش خرید شده قطعی است، اما تا زمانی که بازار با شرایط و سیاست های جدید آشنا و این گواهی ها به بورس عرضه شود، اثر روانی خود را بر بازار خواهد داشت.

منبع: آخرین خبر


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی