ساخت موشک سری و جدید کره شمالی | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل ساخت موشک سری و جدید کره شمالی

ساخت موشک سری و جدید کره شمالی

بامداد\ رسانه‌های ژاپنی گزارش دادند که کره شمالی در ادامه تلاش برای ساخت موشکی که بتواند آمریکا را هدف بگیرد، به نظر می‌رسد یک موشک بالستیک قاره پیمای بزرگ‌تر با بردی نامعلوم تولید کرده است.

این خبر را روزنامه‌ آساهی شیمبون ژاپن منتشر کرده است. در یک ماه اخیر نیز گزارشاتی منتشر شده که می‌گفت تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که کره شمالی احتمالا موشک‌های بالستیک قاره پیمای جدید خود را از یک کارخانه در نزدیکی پیونگ یانگ برای انجام‌ آزمایشات آتی، به محل پرتاب منتقل کرده است.

این روزنامه ژاپنی به نقل از “منابع آگاه از امور نظامی کره شمالی” اعلام کرد: تمامی توانایی‌های این موشک مشخص نیست.

این منابع به گزارشات اواخر سپتامبر اشاره کردند مبنی بر این که پیونگ یانگ یک مدل پیشرفته از موشک بالستیک قاره پیمای هوآسانگ – ۱۴ را که در ژوییه پرتاب شد، تکمیل کرده است.

یکی از قانون گذاران روسیه نیز که به پیونگ یانگ رفته بود اخیرا اعلام کرده که کره شمالی برای آزمایش یک موشک دور برد آماده می‌شود که گمان می‌رود می‌تواند سواحل غربی آمریکا را هدف گیرد.

موشک بالستیک قاره پیمای هوآسانگ – ۱۴ یک موشک دو مرحله‌ای است که کره شمالی تلاش دارد آن را به بردی حدود ۱۳ هزار کیلومتر برساند.

ژاپن، آمریکا و کره جنوبی تاکنون بارها به کره شمالی هشدار داده‌اند که آزمایشات موشکی بیشتری انجام ندهد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی