ساختار بسیار کهنه ی وزارت امورخارجه کشور | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی ایران
: مسیر شما
سیاسی ایران ساختار بسیار کهنه ی وزارت امورخارجه کشور

ساختار بسیار کهنه ی وزارت امورخارجه کشور

بامداد\ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ساختار وزارت امورخارجه کشورمان به شدت کهنه و قدیمی است که اجازه فعالیت به دستگاه دیپلماسی را همگام با مسائل روز نمی دهد.

به گزارش خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی ضمن تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با ظریف به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت امورخارجه در دولت دوازدهم گفت: آقای ظریف در تشریح ساختار سازمانی وزارت امورخارجه بیان داشتند که بدون اصلاح ساختاری ، دستگاه دیپلماسی نمی تواند به اهداف مورد نظر دست پیدا کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به گفته ظریف ، ۵معاونت جدید ایجاد خواهد شد که یکی از آنها معاونت اقتصادی است. در همین چارچوب قرار است ۲ ابربرنامه اجرا شود که در جهت بهبود مناسبات با کشورهای همسایه و توسعه دیپلماسی اقتصادی است.

وی بیان داشت:نیاز به تغییر و اصلاح ساختاری در دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی و عملکرد سفارتخانه های ایران به شدت ملموس است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ساختار وزارت امورخارجه کشورمان به شدت کهنه و قدیمی است که اجازه فعالیت به  را همگام با مسائل روز نمی دهد.

وی در رابطه با چینش سفرای ایران تصریح کرد: سفارتخانه های ایران دارای ۳ ایراد عمده است ؛ نخست ظاهر و مکان برخی از سفارتخانه های کشورمان در شان و منزلت جمهوری اسلامی نیست.

نقوی حسینی گفت: دومین مسئله، نیروهای دیپلماتیک ایران در برخی کشورها با اهداف و برنامه های کشور میزبان هماهنگ نیستند که نیازمند تقویت نیروهای کارشناس در حوزه های تخصصی هستیم.

وی بیان داشت: رویکرد سفارتخانه ها و دیپلمات های ایران باید تغییر کند ، پس از انقلاب رویکرد دیپلمات های ایرانی سیاسی بود ولی امروز باید در حوزه های اقتصادی باید ورود پیدا کنیم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی