زنگنه: هزینه تمام شده بنزین بیش از 2000تومان است | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اقتصادی
: مسیر شما
اقتصادی زنگنه: هزینه تمام شده بنزین بیش از ۲۰۰۰تومان است

زنگنه: هزینه تمام شده بنزین بیش از ۲۰۰۰تومان است

بامداد| در حالی که به نظر می رسد مسئولان دولتی عزم خود را برای افزایش قیمت حامل های انرژی جزم کرده اند.

برخی مقامات از احتمال کاهش قیمت CNG و حتی طرح پیشنهاد ارائه رایگان گاز به تاکسی ها برای جلوگیری از افزایش هزینه های حمل و نقل خبر داده اند. همچنین وزیر نفت اعلام کرد که هزینه تولید هر لیتر بنزین بیش از دو هزار تومان است. درباره میزان تغییر قیمت حامل ها، خبرگزاری فارس به نقل از برخی مقامات مسئول خبر داد تا کنون سه سناریو برای حامل‌های انرژی ارائه شده است که می‌توان گفت قیمت بنزین بین ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان، سی ان جی ۳۰۰ تومان و برق به بالای ۹۰ تومان می‌رسد. پیش از آن دیگر رسانه ها به نقل از منابع آگاه در سازمان برنامه از احتمال بنزین ۱۵۰۰ تومانی و گازوئیل ۴۰۰ تومانی خبر داده بودند.

پیشنهاد عرضه رایگان سی ان جی به تاکسی ها
اما درباره CNG یک مقام مسئول از ارائه پیشنهادهایی برای کنترل قیمت حمل و نقل عمومی در صورت افزایش قیمت بنزین خبر می دهد و می‌گوید: یکی از پیشنهادهای جدی که هم اکنون در سازمان برنامه بررسی می شود عرضه رایگان سی ان جی به چهار میلیون خودروی عمومی سی ان جی سوز است.

زنگنه: هزینه تولید هر لیتر بنزین بیش از ۲۰۰۰ تومان است
وزیر نفت اعلام کرد: هزینه تولید بنزین بیش از دو هزار تومان است.  زنگنه دیروز، پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت گازپروم برای مطالعه پروژه ایران ال ان جی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که هزینه تمام شده تولید هر لیتر بنزین در کشور چقدر است، گفت: با توجه به قیمت نفت هزینه تولید هر لیتر بنزین کمتر از ۵۰ سنت نیست. به این ترتیب با توجه به این که نرخ دلار حدود ۴۲۰۰ تومان است، هزینه تمام شده تولید بنزین حداقل ۲۱۰۰ تومان خواهد بود.در حالی بر اساس اظهارات وزیر نفت، بنزین هم اکنون با یارانه ۱۰۰۰ تومانی (معادل ۵۰ درصد) ارائه می شود که زمزمه های گرانی بنزین از اوایل دی ماه و یا ابتدای سال آینده جدی است. زنگنه روز سه شنبه موضوع افزایش قیمت بنزین را رد نکرده بود اما درباره میزان آن نیز جزئیاتی نگفت و موضوع را به تصمیم مجلس موکول کرد.گفتنی است طبق تبصره ۱۸ لایحه بودجه دولت می تواند ۱۷٫۴ هزار میلیارد تومان درآمد از محل افزایش قیمت حامل های انرژی کسب و برای موضوع اشتغال صرف کند. رئیس سازمان برنامه روز دوشنبه گفت: دولت بر اساس اختیارات قانونی، حتی می تواند نرخ بنزین را به بیش از ۱۵۰۰ تومان برساند.

وزیر نفت نیز اصل موضوع افزایش قیمت را رد نکرد، اما تقریبا همه مقامات مسئول از جمله وزیر نفت و رئیس سازمان برنامه، ارقام ذکرشده را تایید نکردند و همه چیز را به تصمیم مجلس در بررسی لایحه بودجه موکول کردند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی