nike air max trainers   رشد طلاق در کشور متوقف شد|پایگاه خبری تحلیلی بامداد|بامداد|حوادث
: مسیر شما
تیتر دو رشد طلاق در کشور متوقف شد

رشد طلاق در کشور متوقف شد.

بامداد/رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: رشد جهشی طلاق طی ۳ تا ۴ سال اخیر متوقف شده و امروز شاهد کنترل آمار طلاق در کشور هستیم.

تقی رستم وندی در حاشیه یکصدو ششمین جلسه شورای اجتماعی کشور گفت: گزارش ارائه شده امروز در شورای اجتماعی مرتبط با بحث طلاق و مسائل خانوادگی بود؛ البته این سومین جلسه هست که در یک سال گذشته در شورای اجتماعی به مسائل طلاق اختصاص داده می شود.
وی ادامه داد: خانواده یکی از مسائل زیربنایی در حوزه آسیب‌های اجتماعی است و مانند نظام آموزش و پرورش، بحث سبک زندگی مسائل خانواده برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و امروز از آخرین آمار مرتبط با طلاق مطلع شدیم که در این جلسه سازمان ثبت احوال روند چهار سال اخیر را در این حوزه اطلاع رسانی کردند و نتیجه این است که رشد جهشی طلاق طی ۳ تا ۴ سال اخیر متوقف شده و امروز شاهد کنترل آمار طلاق در کشور هستیم.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور افزود: یکی از آسیب‌هایی که در زمینه اطلاع‌رسانی در این حوزه وجود دارد این است که آمارهای غلط در این حوزه منتشر می‌شود و بر اساس آمارهای صحیح طی سه چهار سال اخیر به دلیل حساس شدن مردم به خانواده‌ها آموزش‌هایی داده شد و ساز و کارهایی که برای مشاوره به خانواده‌ها طراحی شد این توفیق حاصل شد که کنترل شاخص‌های طلاق رخ داده است.

وی در ادامه صحبت‌هایش به ارائه آمار طلاق از سال ۹۲ تا ۹۶ پرداخت و گفت: در سال ۹۲ جمعا ۱۶۸ هزار و ۴۲۲ واقعه طلاق، سال ۹۳ ۱۷۵ هزار و ۲۵۵ مورد، سال ۹۴ این واقعه ۱۷۳ هزار و ۷۶۷ مورد، سال ۹۵ میزان طلاق ۱۷۴ هزار و ۳۹۲واقعه و در سال گذشته ۱۷۶ هزار و ۹۲۲ واقعه طلاق در کشور ثبت شده است اگرچه این آمارها شیب صعودی دارد و نشان می دهد که واقعه طلاق تا حدود زیادی شده اما شاخصی که برای ما اهمیت دارد و آن هم شاخص طلاق زنان متاهل است، کاهش یافته است.

منبع:ایسنا