دیدار مقتدی صدر و هادی العامری با یکدیگر | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل دیدار مقتدی صدر و هادی العامری با یکدیگر

دیدار مقتدی صدر و هادی العامری با یکدیگر

بامداد| در ادامه رایزنی‌های انتخابات در عراق، رهبران دو ائتلاف پیشتاز «سائرون» و «الفتح» با یکدیگر دیدار کردند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هادی العامری» رهبر ائتلاف «الفتح» در انتخابات پارلمانی عراق روز یکشنبه با «مقتدی صدر» رهبر ائتلاف «سائرون» دیدار و گفت‌وگو کرد. سائرون و الفتح دو ائتلافی بودند که در انتخابات اخیر بیشترین کرسی‌ها را از آن خود کردند.

بنا بر اعلام دفتر صدر، در این دیدار که در منزل او در شهر بغداد، پایتخت عراق، برگزار شده، رهبر ائتلاف سائرون بر ضرورت مشارکت همه «طرف‌های پیروز» در تشکیل دولت تأکید کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «آن‌ها در این دیدار درباره تحولات روند سیاسی در کشور و نتایج انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ صحبت کردند. مقتدی صدر بر لزوم تشکیل هرچه سریع‌تر دولت برای خدمات‌دهی به مردم و پیشبرد خواسته‌های مشروع آن‌ها، تأکید کرد.»

این بیانیه به نقل از صدر می‌افزاید: «تشکیل دولت یک تصمیم ملی است و مهم است که همه طرف‌های پیروز مسیری ملی را در تشکیل دولت پیش گیرند.»

در جریان انتخاباتی که هفته گذشته در عراق برگزار شد، همانطور که پیش‌بینی می‌شد هیچ‌یک از فهرست‌ها نتوانستند به تنهایی اکثریت را در پارلمان به دست آوردند. به همین دلیل رهبران ائتلاف‌های مختلف در حال رایزنی با هم برای تشکیل ائتلاف هستند.

در این انتخابات فهرست سائرون ۵۴ کرسی و فهرست الفتح ۴۷ کرسی را از آن خود کردند. پارلمان عراق ۳۲۴ کرسی دارد و ائتلاف تشکیل‌دهنده دولت باید بیش از نیمی از کرسی‌ها را در پارلمان در اختیار داشته باشد.

منبع: فارس


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی