دومین جلسه دادگاه عاملان قتل بنیتا آغاز شد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اخبار اجتماعی
: مسیر شما
اجتماعی دومین جلسه دادگاه عاملان قتل بنیتا آغاز شد

دومین جلسه دادگاه عاملان قتل بنیتا آغاز شد
بامداد –  دومین جلسه دادگاه عاملان قتل بنیتا امروز در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی آغاز شد.

گفتنی است؛ ٢٩ تیرماه سال جاری خبر گم شدن کودک هشت ماهه به نام بنیتا در فضای مجازی دست به دست شد. هشت روز بعد در حالی که تلاش‌های پدر و مادر و اعضای فامیل و پلیس آگاهی بی نتیجه مانده بود، خبر پیدا شدن جسد بنیتا از طریق پلیس آگاهی منتشر شد.

پس از اعلام موضوع به پلیس، در جریان تحقیقات، ماموران پلیس آگاهی تهران متوجه رد پای دو سارق حرفه‌ای لوازم خودرو شدند.

سارق در بازجویی‌ها اعتراف کرد که پس از سرقت خودرو از مشیریه به همراه کودک، آن را همان روز به یکی از خیابان‌های پاکدشت برده و پس از بالا کشیدن شیشه‌ها آن را ر‌ها کرده است.

ماموران بلافاصله با حضور در محل ر‌ها کردن خودرو در محله‌ای خلوت، با جسد بنیتای ۸ ماهه که به دلیل گرما، تشنگی و گرسنگی دچار جمود نعشی شده بود، روبرو شدند.

پس از آن با درخواست دادستان عمومی و انقلاب پاکدشت و موافقت شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان تهران که ریاست آن برعهده رئیس کل دادگستری استان تهران است، پرونده مربوط به فوت بنیتا از دادسرای پاکدشت به دادسرای عمومی و انقلاب تهران احاله شد و دادستان تهران یک هفته بعد از صدور کیفرخواست دائر بر قتل عمد در این پرونده خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران نیز برای رسیدگی به این پرونده، دستور ویژه‌ای برای محاکم صادر کرد.

دوشنبه(۲۰ شهریور) اولین دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان قتل بنیتا در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد و خانواده بنیتا از دادگاه تقاضای قصاص ۲ متهم دستگیر شده پرونده را در ملأ عام داشتند.

روز گذشته محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از دستگیری متهم سوم این پرونده به نام (احمد) خبر داد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی