دردسرهای استعفای رسول خادم | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | ورزشی
: مسیر شما
تیتر یک دردسرهای استعفای رسول خادم

دردسرهای استعفای رسول خادم

بامداد| استعفای رسول خادم حالا مرزها را در نوردیده و به گوش رئیس اتحادیه جهانی کشتی رسیده است.

خادم که دیروز در مجمع فوق‌العاده استعفایش را تکمیل کرد، طی یک بیانیه دیگر ضمن کناره‌گیری قطعی خود از ریاست فدراسیون کشتی نشان داد با شرایط فعلی امکان بازگشتش به کشتی غیرممکن است. اما این پایان کار یک استعفا نیست بلکه خادم با این اقدام خود موجب دردسرهایی برای کشتی ایران شده است. اتحادیه جهانی کشتی که بی‌اطلاع از وضعیت کشتی ایران نیست، نسبت به این اتفاقات واکنش نشان داد و به طور رسمی اعلام کرد اهواز نمی‌تواند در اواخر فروردین ماه ۱۳۹۷ میزبان رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی باشد. به دنبال این تصمیم، فدراسیون کشتی ایران که رئیسی را بالای سر خود نمی‌بیند طی نامه‌ای به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد اگر بنا بر لغو میزبانی ایران از رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی باشد، کشتی آزاد ایران نیز در مسابقات جهانی آمریکا شرکت نمی‌کند. ظاهرا این نامه فدراسیون کشتی ایران مورد موافقت اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته و می‌بایستی لغو میزبانی اهواز و انصراف کشتی آزاد ایران از مسابقات جهانی آمریکا را قطعی دانست.
فضای کشتی ایران که با استعفای رسول خادم ملتهب شده است، رئیس اتحادیه جهانی کشتی را هم نگران کرده است. نناد لالوویچ در مصاحبه با سایت خبری Inside the games، نسبت به اتفاقات اخیر در کشتی ایران واکنش تندی نشان داد. او تهدید کرد که ادامه این روند می‌تواند آسیب جدی به کشتی و ورزش ایران وارد کند. او با یک لفظ بی‌ادبانه در این گفت و گو اظهار کرد: «ایران تبدیل به ریگی در کفش‌مان شده است. برخی از اوقات چنین اتفاقاتی در کشتی رخ می‌دهد و گاهی اوقات نیز ممکن است در دیگر ورزش‌ها بیفتد. می‌خواهیم از تکرار این اتفاقات در آینده جلوگیری کنیم.» وی ادامه داد: «دقیقا نمی‌دانیم که چه شده است، خبرهایی به ما رسیده که رییس فدراسیون کشتی ایران استعفا کرده است. در حال‌ حاضر به او دسترسی ندارم، اما می‌خواهم که حقایق را بدانم. به خصوص که مسابقات در ایران به زودی خواهیم داشت و برگزاری آنها بدون رییس فدراسیون آسان نیست. من دلیل ‌اصلی این که او چرا استعفا داده است را نمی‌دانم، اما اگر مربوط به اتفاقات اخیر باشد خوب نیست. ورزش ایران اگر به این روند، مسابقه ندادن مقابل ورزشکاران اسرائیل ادامه‌ دهد ریسک زیادی را متحمل شده است.» نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی فدراسیون در ادامه‌، افزود: «شرایط واقعا پیچیده است. ما نیاز به کمک دیگر فدراسیون‌ها و کمیته‌ بین‌المللی المپیک داریم. مسئولان ایران باید متوجه شوند که اگر نخواهند که ورزشکاران‌شان مقابل همه کشورها مبارزه کنند، نه تنها به کشتی ضربه وارد می‌کنند،‌ بلکه به تمام ورزش ایران ضربه می‌زنند.» وی گفت: «مسئولان بین‌المللی ورزش اجازه چنین اتفاقی را نمی‌دهند. تنها بازنده در آخر ورزشکاران ایران هستند. تمامی جنبش ورزش باید با هم متحد شود و به مسئولان توضیح دهد که این اتفاق دیگر نمی‌تواند رخ دهد. من صربستانی هستم، اما باید از منافع ورزشکاران کوزوو نیز حمایت کنم. ما باید بدانیم که ورزش کاملا مستقل از سیاست است. روابط بد بین کشورها نباید بر شرایط ورزشکاران تاثیر بگذارد. ما همین مشکل را با اوکراین و روسیه هم داریم، اما مسابقاتی داریم که در هر دو کشور برگزار خواهند شد و مطمئن هستیم که ورزشکاران آنها بدون مشکل در مسابقات شرکت می‌کنند.»

منبع: ایسنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی