درخواست عراق از ایران برای همکاری در بازجویی از استاندار برکنار شده بصره|بامداد
: مسیر شما
تیتر چهار درخواست عراق از ایران برای همکاری در بازجویی از استاندار برکنار شده بصره

بامداد – کمیسیون درستکاری عراق با ادعای اینکه استاندار بصره پس از استعفا به ایران رفته است، از وزارت خارجه عراق خواست تا برای تکمیل روند بازجویی این استاندار از ایران درخواست همکاری‌ کند.

به گزارش اسپوتنیک، کمیسیون درستکاری عراق در بیانیه‌ای مدعی شد که ماجد النصراوی، استاندار بصره روز پنجشنبه پس از پایان یک کنفرانس مطبوعاتی و قبل از صدور حکم ممنوعیت سفر وی به ایران رفته است.
در این بیانیه آمده است: کمیسیون درستکاری عراق پس از مطمئن شدن از استعفای استاندار بصره تصمیم گرفت حکم ممنوعیت سفر وی را صادر کند، علی رغم اینکه منع سفر جزء وظایف این کمیسیون نیست، صادر کردن این حکم تنها یک اقدام احتیاطی بود، چرا که تحقیقات و بازجویی‌های استاندار هنوز به پایان نرسیده است.

این کمیسیون اعلام کرد که دادگاه مربوطه هیچ حکم بازداشتی برای استاندار تا قبل از سفر وی صادر نکرده بود و ما از وزارت خارجه می‌خواهیم تا برای تکمیل روند تحقیق و بازجویی نصراوی از ایران درخواست همکاری کند.

براساس این گزارش، ماجد النصراوی، استاندار بصره روز پنجشنبه پس از پایان مراسم افتتاح پل شهید محمدباقر صدر استعفای خود را اعلام کرد.
وی گفت: به دلیل فشار وارد کردن بر من از سوی برخی شخصیت‌های سیاسی از منصب خود استعفا می‌دهم.

منبع : ایسنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی