خطرناک ترین و کشنده‌ترین دریاچه‌های جهان|بامداد
: مسیر شما
تیتر سه خطرناک ترین و کشنده‌ترین دریاچه‌های جهان

بامداد –  در نگاه اول احتمالا تصور شما از دریاچه، مکانیست که انسان عمیقاً احساس آرامش میکند. این تصویر عموم است و به نظر درست میاید. اما آیا همه دریاچه ها چنین ویژگی دارند؟ در این مطلب شما را با ۱۰ دریاچه زیبا و خطرناکی آشنا میکنیم که هیچکس در آن جرأت شنا کردن ندارد.

۱۰٫ اژدهایی در دریاچه Brosno، روسیه
مردم محلی اغلب مارمولک قدیمی این دریاچه را مشاهده می کنند. دانشمندان تلاش کرده اند تا به آنها در پیدا کردن این موجود کمک کنند، اما بیهوده بود. پس واقعا چه اتفاقی افتاده است؟ فرایند تجزیه در عمق دریاچه، باعث ایجاد حباب های دی اکسید کربن می شود. این حباب ها به آسانی می توانند یک قایق کوچک را سرنگون کنند. ترس باعث می شود که مردم تصور کنند هیولایی در این دریاچه زندگی میکند.

۹٫ دریاچه Hillier، استرالیا
باورکردنی نیست؟ رنگ صورتی، جنگلهای اوکالیپتوس و خبری از هیولای ترسناک نیست. به دلیل وجود نوعی باکتری خاص در آب این دریاچه، نباید در آن شنا کرد.

۸٫ دریاچه اسیدی Kawah Ijen، اندونزی
با اسیدی ترین دریاچه جهان آشنا شوید. آب فیروزه ای رنگ این دریاچه ۲۰۰ سانتیگراد در پایین حرارت دارد. گاز متان مرگباری در آن وجود دارد که در هنگام شب با رنگ آبی مرموزی میدرخشد. با وجود همه اینها، مردم محلی حتی بدون پوشیدن ماسک محافظ، در امتداد ساحل گوگرد جمع آوری میکنند.

۷٫ دریاچه ناگهانی Gafsa، تونس
عجیب ترین چیز در مورد این دریاچه، ظهور ناگهانی آن در وسط یک بیابان خشک است. دانشمندان معتقدند این آب براثر فعالیت های ضربه ای ظاهر شده است، اما هنوز مشخص نیست که چگونه این اتفاق به طور ناگهانی رخ داده است. بدلیل جلبک های سمی در این دریاچه و معادن فسقات در نزدیکی آن، آب آن آلوده به رادیواکتیو است و شنا در آن خطر دارد.

۶٫ دریاچه جوشان، دومینیکا
این دریاچه به معنای واقعی جوشان است. دمای آن ۹۲ درجه سانتیگراد است. شنا در این دریاچه ممنوع است، مگر آنکه بخواهید زنده آب پز شوید. علم به راحتی توضیح میده که بدلیل آنکه در دهانه آتشفشان واقع شده است، این دریاچه همیشه گرم است.

۵٫ دریاچه مرگبار Nyos، کلمبیا
این دریاچه ۱۷۴۶ را نفر را کشته است. در ۲۱ آگوست ۱۹۵۸ یک ابر از گازهای کشنده در اطراف این دریاچه ظاهر شد و تمام موجودات زنده را کشت. با کشف دانشمندان مشخص شد این امر به دلیل آتشفشانی است که در زیر دریاچه واقع شده است. دی اکسید کربن به سطح آب رسیده و در همه جا به صورت ابر گسترش یافته است.

۴٫ دریاچه میشیگان، آمریکا
در نگاه اول این دریاچه واقعا جذاب به نظر میاید. رنگ دلپذیر آب بدون هیچ هیولا و موجود ترسناک دیگری. اما سورپرایزی در کار است و یک تله در عمق آن وجود دارد. در این دریاچه جریان های خودبخودی بسیار قوی وجود دارد که مردم از ساحل دور میکند. در پاییز امواج بزرگ مانند آقیانوس ها، بر روی سطح آن ظاهر می شوند.

۳٫ دریاچه اسکلت ها، هیمالیا
بقایای ۲۰۰ نفر که در مرگ مشکوکی در عمق این دریاچه بیش از ۱۱ قرن قرار گرفته بودند، توسط ارتش انگلستان در سال ۱۹۴۲ پیدا شد. چه اتفاقی برای این ۲۰۰ نفر افتاده بود؟ پاسخ ساده بود؛ تگرگ های مرگباری به قطر ۷ سانتیمتر. شنا در این دریاچه ممنوع است، بدلیل اینکه هیچکس نمیداند چه رازهای مرگبار دیگری ممکن است در درون آن باشد.

۲٫ دریاچه انفجاری Kivu، بین جمهوری دموکراتیک کنگو و رواندا
این دریاچه یکی از خطرناک ترین دریاچه های جهان است. هر نوع فعالیت آتشفشانی و حتی ملایم ترین زمین لرزه ها، باعث انفجار در دریاچه می شود و باعث مرگ ۲ میلیون نفری که در این منطقه زندگی میکنند، می شود. این به خاطر لایه های عظیم دی اکسید کربن و مقدار زیادی متان در آب است.

۱٫ دریاچه Natron، تانزانیا
دریاچه ناترون احتمالا یکی از ترسناکترین دریاچه های جهان است. به عنوان نمونه به رنگ قرمز روشن آب آن نگاه کنید. اما این همه ماجرا نیست. این دریاچه یک روش عجیب برای مراقبت از موجوداتی دارد که در داخل آب آن میمیرند. آنها را تبدیل به مجسمه میکند و سپس به ساحل میفرستد. هیدروژن و آب قلیایی، نمک و سنگ آهک ایجاد میکنند که منجر به حفظ موجودات و جلوگیری از تجزیه آنها می شود.

منبع : سخت افزار


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی