خبرهای متناقض در مورد محرومیت جنجالی دو سرخابی | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | ورزشی
: مسیر شما
تیتر یک خبرهای متناقض در مورد محرومیت جنجالی دو سرخابی

خبرهای متناقض در مورد محرومیت جنجالی دو سرخابی

بامداد| درحالی صبح امروز اخبار متنقاضی در مورد محرومیت وریا غفوری و محسن مسلمان دو بازیکن استقلال و پرسپولیس در آستانه دربی ۸۵ منتشر شد که سایت فدراسیون فوتبال واکنشی رسمی به این محرومیت نداده است.

با انتشار خبری اختصاصی نوشت: «در ادامه‌ برخوردهای قاطع کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال با آسیب‌های موجود در فضای این رشته ورزشی در ایران و به دنبال پخش تصاویر چند بازیکن فوتبال در حال‌ استعمال قلیان با دستور موقت کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال، محسن مسلمان از پرسپولیس و وریا غفوری از استقلال تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین محروم شدند.»

به دنبال انتشار این خبر گمانه‌زنی‌ها و خبرهای متناقض سایت‌های خبری و فضای مجازی در ابعاد گسترده انتشار یافت.

مسلمان ۴ بازی، وریا ۲ بازی!
به نقل از یک عضو کمیته اخلاق محرومیت این دوبازیکن را ۲۰ روز اعلام کرد. مدت محرومیت اگر صحت داشته باشد ضرر آن بیشتر متوجه بازیکن پرسپولیس خواهد بود. براساس این خبر مهندس قرمزها در ۴ دیدار آینده پرسپولیس نمی‌تواند تیمش را همراهی کند. او دو بازی بیشتر از وریا غفوری مدافع استقلال محروم است. از شانس بد مسلمان، پرسپولیس علاوه بر دو هفته بعدی لیگ، یک بازی معوقه و یک دیدار در جام حذفی در ۲۰ روز آینده برگزار می‌کند. این در حالی است که استقلال تنها دو مسابقه در این مدت خواهد داشت. به گفته مسئولان کمیته اخلاق مسلمان و وریا تا ۲۰ روز آینده نمی‌توانند تیم‌شان را همراهی کنند. البته شاید پس از این مدت هم کمیته اخلاقی آنها را جریمه مالی هم کند.
این محرومیت در حالی صورت گرفته است که پنج‌شنبه چهارم آبان ماه استقلال و پرسپولیس هشتاد و پنجمین دربی پایتخت را برگزار خواهند کرد.
حکم مسلمان و وریا در کشوی ساکت؟
همانطور که در گزارش اشاره شد تا این لحظه حکمی از سوی دبیر کل فدراسیون فوتبال به این دو باشگاه ابلاغ نشده است اما گفته می شود حکم از کمیته اخلاق به دفتر ساکت رفته و تنها او باید آن را به دو باشگاه ابلاغ کند. نصراله عبدالهی سرپرست استقلال هم از ابلاغ حکم به باشگاه ابراز بی اطلاعی کرده است: «خبر محرومیت را از طریق رسانه‌ها شنیده‌ایم و اگر بازیکن ما محروم شده باشد باید به باشگاه ابلاغ شود. تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم، چیزی در مورد محرومیت غفوری به دست ما نرسیده است.»
واکنش وریا
وریا غفوری که به همراه سایر بازیکنان در تمرین صبح استقلال شرکت کرده بود مجبور شد به این سئوال حاشیه ای خبرنگاران واکنش نشان دهد. در این میان وریا غفوری در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران که از او پرسید چرا آن‌قدر خوشحال است؟ گفت: چرا خوشحال نباشم؟ در این زمان خبرنگار پرسید مگر محروم نشده‌اید؟ که غفوری گفت: «من چیزی در این باره نشنیده‌ام.» وریا درحالی به این حکم واکنش نشان داد که تاکنون محسن مسلمان بازیکن پرسپولیس سکوت اختیار کرده است.
هشدار کمیته اخلاق
کمیته اخلاق اخیرا با ارسال نامه‌ای به باشگاههای ایران هشدار داد اگر تصویری از بازیکنان با قلیان در فضای مجازی یا رسانه ها منتشر شود، به طور قطع بازیکن را محروم می کنند. به همین دلیل آنها تصمیم گرفتند تا مسلمان و وریا غفوری دو بازیکن پرسپولیس و استقلال را محروم کنند تا به قول معروف گربه را دم حجله بکشند. این دو بازیکن اولین کسانی هستند که به خاطر کشیدن قلیان در انزار عمومی محروم شده اند و از این پس احتمالا محرومیت های بیشتر اعمال خواهد شد. در گذشته تصاویر دیگری هم از ستاره های سرخابی در حال قلیان کشیدن منتشر شد اما کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واکنشی نسبت به آن‌ها انجام نداد.
قانون چه می گوید؟
درحالی کمیته اخلاق قلیان کشیدن را به نوعی جرم به حساب می‌آورد که قلیان کشیدن و استعمال دخانیات نه جرم است، نه دوپینگ محسوب می شود و نه برایش در هیچ یک از قوانین فوتبال مجازاتی در نظر گرفته شده است که این بازیکنان تعهدی به انجامش داشته باشند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی