بامداد | حمله دریایی مردان مسلح در فیلیپین | سایت خبری تحلیلی بامداد
: مسیر شما
حوادث مردان مسلح در یک حمله دریایی هشت ماهیگیر فیلیپینی کشتند

بامداد – گروهی از مردان مسلح در یک حمله دریایی هشت ماهیگیر فیلیپینی را در آب های جنوبی این کشور کشتند.

به گزارش بامداد به نقل از ایرنا ‘آرماند بالیلو’ سخنگوی گارد ساحلی فیلیپین روز سه شنبه اعلام کرد این دزدی دریایی در حالی دوشنبه شب اتفاق افتاد که نظامیان فیلیپین یک دوره ۶ ماهه به منظور پایان دادن به تهدیدات گروه های تروریستی در جنوب این کشور تعیین کرده بودند.
فعالیت این گروه ها عملیات تروریستی و حمله به کشتی ها در جنوب فیلیپین است که بعد از شکل گیری گروه تکفیری داعش افزایش یافته است.
دزدان دریایی و گروه های تروریستی سال گذشته ده ها نظامی و گردشگر را در حمله به کشتی ها و قایق ها به گروگان گرفتند که این امر نگرانی کشورهای منطقه از جمله فیلیپین، اندونزی و مالزی را نسبت به افزایش دزدی های دریایی و فعالیت های تروریستی افزایش داد.
به نوشته تارنمای ‘فیل استار’، ‘آرماند بالیلو’ گفت که ۱۵ ماهیگیر فیلیپینی بر عرشه یک قایق ماهیگیری در آب های نزدیک به منطقه ‘زامبوآنگا’ در حال ماهیگیری بودند که مورد حمله پنج مرد مسلح که سوار بر یک قایق تندرو بودند، قرار گرفتند.
وی گفت: این افراد مسلح با آتش گشودن به روی این ماهیگیران باعث کشته شدن هشت نفر از آنها شدند. پنج نفر خود را به آب انداختند و با شنا به جزیره ای در نزدیکی محل حادثه رسیدند و دو نفر نیز که در قایق مانده بودند، آسیبی ندیدند.
وی این اقدام را یک حمله دریایی عنوان کرد و گفت: اگر حمله کنندگان از تروریست ها بودند، این افراد را به گروگان می گرفتند و درخواست باج می کردند.
‘دلفین لورنزانا’ وزیر دفاع فیلیپین نیز اعلام کرد که به ارتش این کشور دستور داده است با اعزام نیروی نظامی بیشتر به منطقه و حفظ توافق آتش بس با مائوئیست ها، به تهدیدات گروه ابوسیاف در یک دوره ۶ ماهه پایان داده شود.
وزیر دفاع فیلیپین گفت: این هدف ما است. ما فقط باید هر آنچه می توانیم انجام دهیم، ترکیب عملیات ارتش و توسعه پروژه های دیگر با هدف پایان دادن به فعالیت این گروه ترویستی باید در دستور کار قرار گیرد.
گروه ترورستی ابوسیاف که در جنوب فیلیپین فعالیت می کند و در حال حاضر نیز ده ها گروگان خارجی از کشورهای مالزی، اندونزی، ژاپن، آلمان و ویتنام را در اختیار دارد، از سال های گذشته تاکنون بخش عمده ای از توجه نیروهای امنیتی فیلیپین را به خود معطوف کرده است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی