حذف نسخه های قدیمی آیفون با معرفی سری جدید | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | علم و فناوری
: مسیر شما
علم و فناوری حذف نسخه های قدیمی آیفون با معرفی سری جدید

حذف نسخه های قدیمی آیفون با معرفی سری جدید

بامداد| اپل یک روز پس از معرفی آیفون‌های سه گانه ۲۰۱۸ خود رسما تأیید کرد که مدل‌های iPhone SE، iPhone 6s، iPhone 6s Plus و iPhone X دیگر تولید نمی‌شوند و توسط سازنده هم به فروش نمی‌رسند.
کمپانی اپل معمولا در کنار معرفی آیفون‌های تازه خود همچنین قیمت برخی مدل‌های قدیمی‌اش را هم در جهت جلب توجه و رضایت کاربران کاهش می‌دهد. این غول تکنولوژی علاوه بر این روند تولید و فروش برخی از مدل‌های قدیمی‌ترش را هم متوقف می‌کند و معرفی آیفون‌های ۳ گانه تازه iPhone Xs، iPhone Xs Max و iPhone Xr روز گذشته باز هم چنین جریانی را با خود به راه انداخت.

تنها چند ساعت پیش از رونمایی رسمی از تازه‌ترین آیفون‌های اپل، نقشه رسمی مدل‌های آیفون این سازنده منتشر شد و علاوه بر افشای نام تجاری نهایی این سه گانه همچنین برخی موارد دیگر را هم به تأیید رساند. در این نقشه استراتژی علاوه بر اسامی این مدل‌ها همچنین همه رنگ‌های آن‌ها و اندازه‌های نسخه‌های مختلف Apple watch Series 4 هم دیده شد. از طرفی برخی موضوعاتی که انتظارش را داشتیم، در نقشه مذکور غایب بودند.

برای مثال، هیچ مدلی از iPhone X در این نقشه دیده نمی‌شود و تنها به اکسسوری‌های آن اشاره شده است. اپل امروز رسما اعلام کرده است که قصد دارد تولید این پرچمدار ۲۰۱۷ را متوقف کند و دیگر آن را به فروش نمی‌رساند. به نظر می‌رسد که این غول تکنولوژی با معرفی iPhone Xr که حداقل ۷۴۹ دلار قیمت دارد و همچنین رونمایی از iPhone Xs که به قیمت حداقل ۹۹۹ دلار روانه بازار می‌شود، تصمیم گرفته است تا دیگر تولید iPhone X را متوقف کند.

کمپانی کوپرتینویی اپل همچنین با گوشی‌های تقریبا ارزان قیمت و ساده‌تر iPhone 6s و iPhone 6s Plus که در سال ۲۰۱۵ معرفی شده بودند، خداحافظی کرده است. امروز را همچنین باید روز خداحافظی با iPhone SE بدانیم. iPhone SE که اپل آن را در مارس سال ۲۰۱۶ معرفی کرد باتوجه به طراحی کامپکت و همچنین قیمت مناسبش به خوبی توانست توجه کاربران را به خود جلب کند.

در حال حاضر مدل‌های iPhone 7 و ۷ Plus سطح پایین‌ترین آیفون‌های اپل به شمار می‌روند و قیمت پایه‌شان هم ۴۴۹ دلار است.

منبع: جی اس ام