حذف آزمون تیزهوشان معلق شد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اجتماعی
: مسیر شما
اجتماعی حذف آزمون تیزهوشان معلق شد

حذف آزمون تیزهوشان معلق شد

بامداد| سرانجام پس از نگرانی ها و حاشیه هایی که حذف برگزاری آزمون مدارس سمپاد طی یک ماه اخیر ایجاد کرد شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع ورود کرد و به گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ای که روز گذشته به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، تصمیم گرفته شد که تا زمان تصمیم گیری شورا درباره این موضوع، حذف آزمون تیزهوشان به حالت تعلیق در آید.

به گزارش سایت شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبر دزفولی درباره این موضوع با اشاره به دغدغه های خانواده های دانش آموزان مدارس سمپاد و تغییرات مطرح شده، اعلام کرد: قرار شد این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از کارشناسی های لازم مطرح شود و هر تصمیمی که شورا اتخاذ کند رویه اجرا باشد. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همچنین مقرر شد تا تصمیم گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی هر گونه اقدام غیر از این مسیر در این زمینه متوقف شود تا نگرانی های به وجود آمده مرتفع شود. در عین حال پیگیری ما از مسئولان آموزش و پرورش درباره معلق شدن آزمون تیزهوشان به جایی نرسید و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در پاسخ به این سوال که آیا حذف آزمون سمپاد به حالت تعلیق در آمده است، گفت: بنده هم این خبر را از طریق اخبار و آقای مخبر دزفولی شنیدم و نکته بیشتری نمی دانم . فاطمه مهاجرانی افزود: من در وزارتخانه کار می کنم و طبیعتا باید وزیر آموزش و پرورش چنین موضوعی را اعلام کند. در عین حال رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفت و گو با فارس با اشاره به ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف مدارس سمپاد از متوسطه اول اظهار کرد: از آن جا که اساسنامه مدارس سمپاد توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده است، تصمیم‌گیری برای اعمال هرگونه تغییر در آن هم با شورای عالی انقلاب فرهنگی است. محمد مهدی زاهدی افزود: تصمیم‌گیری درباره برگزار شدن یا نشدن آزمون امسال مدارس سمپاد متوسطه اول بر عهده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.وی ادامه داد: اگر قرار است تغییری در اساسنامه مدارس سمپاد صورت گیرد یا منحل شوند، باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود.

منبع: خراسان


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی