ثبت نام یک میلیون نفر در سماح | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اجتماعی
: مسیر شما
اجتماعی ثبت نام یک میلیون نفر در سماح

ثبت نام یک میلیون نفر در سماح

بامداد/ تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سماح برای شرکت در راهپیمایی اربعین از یک میلیون نفر فراتر رفت.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جانشین سازمان نظام وظیفه هم، از حذف ضمانت خروج از کشور دانشجویان برای شرکت در راهپیمایی اربعین خبرداد و گفت: سربازان حین خدمت، میتواند بجای وثیقه ، با ارائه چک ضمانت، مجوز خروج از کشور بگیرند.

به گفته سردار ابراهیم کریمی ، از امروز وجه ضمانت ۱۰۰ هزار تومانی مشمولان دانشجوی ثبت نامی در ستاد اربعین، حذف خواهد شد.
کمتر از دو هفته دیگر به راهپیمایی میلیونی اربعین باقیمانده و علاقه مندان و عاشقان آقا اباعبدالله الحسین (ع) از هرکجای دنیا سر و سینه زنان رهسپار کربلایند.
در این بین اما کسانی هستند که برای خروج از کشور نیازمند به دریافت مجوزند؛ مشمولان دانش آموز و دانشجویی که باید در این خصوص اقدام کرده تا بتوانند به خیل عاشقان آقا اباعبدالله الحسین (ع) بپیوندند.
در این خصوص، سازمان وظیفه عمومی ناجا چند سالی است که جهت تشرف دانش آموزان و دانشجویان مشمول به عتبات عالیات در اربعین حسینی تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا این عاشقان در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانند مجوز خروج از کشور را دریافت کنند.
انشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام این خبر که تاکنون ۳۵ هزار مشمول دانشجو برای شرکت در اربعین حسینی در سامانه نظام وظیفه ثبت نام کرده اند، اظهار داشت: برای ۳۰ هزار نفر از متقاضیان، مجوز خروج از کشور صادر شده است.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا به حجم ورودی درخواست ها به سامانه نظام وظیفه پرداخت و گفت: همه پرسنل سازمان وظیفه عمومی بسیج شده اند تا صدور مجوز برای دانشجویان و دانش آموزان مشمول هر چه زودتر انجام شود؛ اگرچه با توجه به نزدیک شدن به اربعین روز به روز بر میزان تقاضاها افزوده می شود.
مسئولان بانک مرکزی هم با بیان اینکه هنوز، پرداخت ۱۰۰ دلار ارز مسافری به زائران اربعین نهایی نشده، اعلام کردند: تصمیم گیری در این مورد، به هفته آینده موکول شده است .

تخفیف ۳۵ درصدی ارزی برای ویزای زوار اربعین
گفته می‌شود به دلیل مورد نیاز بودن میزان زیادی دینار عراقی برای پرداخت به زائران وغیر قانونی بودن خروج این حجم دینار از کشور عراق و ورود آن به ایران، بانک مرکزی درحال رایزنی است تا راهکارمناسبی جهت پرداخت ارز مسافری مورد نیاز زائران پیداکند.بانک مرکزی اعلام کرده است: تاکنون تصمیمی در این باره اتخاذ نشده و تصمیم نهایی در خصوص شیوه پرداخت طی روز‌های آتی اعلام می‌شود.
بیش از هزار و سیصد پاکبان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، برای ارائه خدمات به زائران در اربعین حسینی، عازم عتبات شدند.
در حالی که زائران ایرانی اربعین برای خروج از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه آماده می‌شوند زائران پاکستانی هم از مرز میرجاوه وارد کشور شده‌اند تا به خیل عظیم کاروان اربعین بپیوندند.

منبع:شبکه خبر


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی