ثبت رکوردی رویایی در ارزش بورس | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اقتصادی
: مسیر شما
اقتصادی ثبت رکوردی رویایی در ارزش بورس

ثبت رکوردی رویایی در ارزش بورس

بامداد/ رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ارزش بازار سرمایه کشور را هزار هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سرمایه گذاران خارجی در پایان مهرماه سالجاری ۲ هزار و یکصد میلیارد تومان در کشورمان سرمایه گذاری کردند.

به گزارش شادا ، شاپور محمدی در جلسه شورای معاونین وزارت اقتصاد که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در دولت یازدهم و دوازدهم، اظهار داشت: اگر رقم ارزش بازار سرمایه را به تولید ناخالص داخلی تقسیم کنیم، از رقم ۲۰ درصد به ۵۱٫۱ درصد افزایش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ارزش بازار بورس و فرابورس از ابتدای دولت دوازدهم، ۱۱۲ درصد رشد داشته است، گفت: شاخص بورس تهران و فرابورس در طی این مدت ۱۴۰ درصد رشد داشته است و در سال میلادی منتهی به آگوست به ترتیب ۶۵ و ۶۳ درصد رشد داشتند و جایگاه اول و دوم را به خود اختصاص دادند.
محمدی تعداد شرکت‌های بورس و فرابورس را در حال حاضر ۵۹۴ شرکت عنوان کرد و یادآور شد: از ابتدای دولت یازدهم، با اضافه شدن۱۲۰ شرکت به بورس، تعداد شرکت‌های بورسی ۲۵ درصد رشد داشته است و تا پایان سال حداقل ۱۰ شرکت اضافه خواهد شد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ارزش کل تأمین مالی بورس را در دولت دوازدهم بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در بازار سرمایه عمدتاً تأمین مالی حاضر و پول جدید بوده است.
وی با بیان اینکه مانده صکوک منتشره ۹۲ هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: بازار بدهی ما اکنون ۹ برابر سال ۱۳۹۴ شده و این امکان عملیات بازار باز را برای بانک مرکزی فراهم می‌کند؛ ضمن اینکه کشور ما طی صد سال گذشته چنین ابزار مهمی را در اختیار نداشته است.
محمدی تعداد صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک را ۲۰۰ صندوق اعلام کرد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم تعداد صندوق‌های سرمایه گذاری ۶۵ درصد رشد داشته است.
وی همچنین گفت: سرمایه گذاران خارجی در پایان مهرماه سال جاری ۲ هزار و یکصد میلیارد تومان در کشورمان سرمایه گذاری کردند که نسبت به سال گذشته ۷۳ درصد رشد داشته است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه‌های پیش روی این سازمان را شامل حذف همه محدودیت‌ها در تأمین مالی بخش خصوصی، عملیاتی شدن ابزارهای مالی جدید “وارانت” و “قرارداد آتی شاخص” تا پایان سالجاری، تأسیس شرکت بین المللی بورس در کیش و انتشار اوراق بیمه ای با همکاری بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه ای تا پایان سالجاری برشمرد.

منبع:فارس


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی