تلاش داماد ترامپ برای آشتی حریری با ولیعهد سعودی | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل تلاش داماد ترامپ برای آشتی حریری با ولیعهد سعودی

تلاش داماد ترامپ برای آشتی حریری با ولیعهد سعودی

بامداد| داماد رئیس‌جمهوری آمریکا در تلاش است مقدمات دیدار نخست‌وزیر لبنان و ولیعهد سعودی را با هدف بهبود روابط دوجانبه، صورت دهد.

روزنامه لبنانی «الاخبار» نوشت واشنگتن از طریف «جارد کوشنر» داماد رئیس‌جمهوری آمریکا وارد خط میانجیگری میان «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان و رهبری سعودی شده است.

به رغم این‌که نزدیکان به سعد الحریری این موضوع را تکذیب می‌کنند ولی داماد «دونالد ترامپ» از نخست‌وزیر لبنان خواسته است به لندن سفر کند؛ چرا که «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی نیز در آنجا خواهد بود و امکان انجام مقدمات دیدار دوجانبه وجود دارد.

در واقع، سعد الحریری، پنجشنبه‌‌شب به بهانه دیدار پسرش، عازم لندن شد. با این‌که وی بایستی در دو مراسم اصلی حضور داشته باشد.

با این حال، دیدار سعد الحریری و بن‌سلمان هنوز قطعی نشده است؛ چرا که سفر ولیعهد سعودی به لندن در سایه اعتراضات گسترده در بریتانیا به تعویق افتاده است.

به نوشته الاخبار، هیاتی سعودی هفته جاری عازم بیروت خواهد شد. ماموریت این هیات در ارتباط با روابط الحریری با بن‌سلمان و نقش‌‌آفرینی ریاض در پرونده انتخابات لبنان است.

عربستان سعودی، چهارم اکتبر با فراخواندن سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان به ریاض و مجبور کردن وی به استعفا، بحران سیاسی در لبنان به‌وجود آورد. ولی در نهایت با پا درمیانی‌های فرانسه و برخی بازیگران بین‌المللی، عربستان سعودی تسلیم شد و الحریری استعفای خود را پس گرفت.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی