تشکل های دانشجویی درباره نامه به ترامپ | بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | درباره نامه به ترامپ
: مسیر شما
سیاسی ایران بیانیه تشکل های دانشجویی درباره نامه به ترامپ

بامداد – ۴۷ تشکل دانشجویی فعال سراسر کشور با انتشار بیانیه‌ای نسبت به نامه نگاری برخی ایرانیان مقیم آمریکا به ترامپ واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند. بیانیه تشکل های دانشجویی درباره نامه به ترامپ را پی می گیریم.

به گزارش بامداد به نقل از ایسنا، در بیانیه تشکل های دانشجویی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ ادْخُلُواْ فِی السِّلْمِ کَآفَّةً وَلاَ تَتَّبِعُواْ خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُّبِینٌ» بقره آیه ۲۰۸
ای کسانی که ایمان آورده‌اید بدون هیچ اختلافی همگی تسلیم خدا شوید و زنهار گامهای شیطان را پیروی مکنید که شیطان برای شما دشمنی آشکار است.

دانشجویان و جریان‌های اصیل دانشجویی از دیرباز خواهان اصلاح امور کشور در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند و برای استقلال و سربلندی کشور مجدانه می‌کوشند و نیک می‌دانند که اعتلای ایران اسلامی هرگز با استمداد از بیگانگان حاصل نمی‌گردد بلکه یاری طلبیدن از بیگانه، نتیجه‌ای جز خسران و خواری به دنبال ندارد و آنان که سودای ایران سرافراز را در سر دارند به هیچ قیمتی زیر بار این ننگ نمی‌روند.

تشکل های دانشجویی درباره نامه به ترامپ

نامه‌ای که سی نفر از خارج نشینان به رییس جمهور منتخب امریکا نوشتند، نامه‌ وطن فروشانه و گستاخانه است که نتیجه‌ای جز هموار کردن مسیر برای غارت حق ملت ایران ندارد و به خوبی نمایانگر دنائت و پستی نویسندگان آن است که در کمال بی‌شرمی دست نیاز به سوی کسانی دراز کرده‌اند که علنا حق ملت ایران را انکار می‌کنند. آنان که با بیگانگان همنشین شده‌اند و آب در آسیاب دشمنان وطن می‌ریزند حق ندارند خود را با عنوان» ایرانی «معرفی کنند و زیبنده‌تر این است که خود را» وطن فروشان منفعت طلب «بخوانند و از اظهار نظر و ابراز نگرانی در رابطه با کشوری که با بی‌شرمی آن را به بهای اندک منافع خویش فروخته‌اند خودداری کنند. بیانیه تشکل های دانشجویی درباره نامه به ترامپ را بررسی می کنیم.

تشکل‌ های دانشجویی امضاکننده این بیانیه، تلاش‌های مذبوحانه منفعت طلبانی که همصدا با کاسبان تحریم قصد پایمال کردن حقوق ملت ایران را دارند محکوم می‌کنند و اعلام می‌دارند که سرو خضرای جنبش دانشجویی، همنشینی و همصدایی با بیگانگان را درشان خود نمی‌داند و از فروریختن برگ‌های زرد و مرده خود ابایی ندارد چرا که ریزش برگ‌های خشکیده در خزان، نوید رویش ناگزیر جوانه‌ها در بهاران است. بیانیه تشکل های دانشجویی درباره نامه به ترامپ را ادامه می دهیم.

همچنین خطاب به فرصت طلبانی که در موقعیت‌های مختلف با نسبت دادن تهمت‌های ناروا به دنبال فتنه انگیزی و ایجاد تفرقه و دشمنی میان دانشجویان هستند می‌گوییم هنوز زخم‌های سال‌های تحریم بر پیکر مردم نجیب ایران باقی است و مردم ایران هرگز عاملان و حامیان و کاسبان تحریم را فراموش نکرده‌اند و نخواهند کرد. آن زمان که نخبگان کشور به خاطر تشریح مخاطرات تحریم طلبی به بزدلی و نوکری اجانب متهم می‌شدند عده‌ای دیگر تحت پوشش اقتدار ملی بر آتش تحریم‌ها دامن می‌زدند و اکنون نیز با برجام ستیزی سعی در بیهوده جلوه دادن دستاوردهایی دارند که با همت، صبر و انتخاب مردم وهمکاری و همیاری همه ارکان نظام به دست آمده است.

سودجویان امروز، کاسبان دیروز و به ویژه آن سی خود فروخته بدانند دانشجوی امروز نیک می‌داند در سایه گفت‌وگو و صلح می‌تواند با عزت و سربلندی به حقوق خود برسد و هرگز اجازه نخواهد داد که ایران عزیز بار دیگر با ماجراجویی‌های عده‌ای تندرو به ورطه نابودی بیفتد.

به امید روزی که ایران فاتح قله‌های افتخار در تمامی عرصه‌ها باشد.»


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی